«Телефон довіри»

72-75-72

«Телефон
безкоштовної
гарячої лінії»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

17 лютого - засідання робочої групи УОЗ з оптимізації виконання програм протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу  

17 лютого відбувся моніторинговий візит засідання робочої групи УОЗ з оптимізації виконання програм протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу в умовах реформування системи охорони здоров’я області до Ніжинського району. Захід відбувся за участі Дейкуна М.П. – головного лікаря «Чернігівського обласного протитуберкульозного диспансеру»; Товчиги Н.В. – заступника головного лікаря ОЦПБ зі СНІДом; Смуригіної О.І, – завідувачки поліклінічного відділення ЧОПТД. У ході візиту були відвідані Ніжинська ЦРЛ, Ніжинський районний Центр ПМСД, Ніжинський протитуберкульозний диспансер.

На нараді із медичними працівниками району обласні фахівці детально проаналізували ситуацію із захворюваністю на ВІЛ-інфекцію, туберкульоз, поєднану інфекцію ВІЛ/ТБ та смертність від цих хвороб, шляхів поліпшення співпраці ТБ і ВІЛ служб. Наголос був поставлений на необхідність особливої уваги щодо покращення якості послуг у цій сфері, особливо серед представників груп найвищого ризику захворювань, організацію командної роботи щодо ведення пацієнтів ТБ/ВІЛ, психологічного та мотиваційного консультування пацієнтів, веденню складних випадків, психосоціального супроводу тощо.

У ході візиту Дейкуном М.П. були порушені питання реформування медичної служби, роботи лікувальних закладів у сучасних умовах, ролі та місця Центрів ПМСД на етапі реформування галузі, необхідності прискорення процесу доопрацювання та прийняття місцевої цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та інше.