«Телефон довіри»

72-75-72

«Телефон
безкоштовної
гарячої лінії»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

9 лютого 2018 року відбувся моніторинговий візит до Бахмацького та Борзнянського районів  

9 лютого 2018 року моніторингова група на чолі із начальником Управління охорони здоров’я Гармашем П.П. та головою постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради, головним лікарем обласного протитуберкульозного диспансеру Дейкуном М.П. ознайомилася із станом справ у сфері протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції\СНІДу у Борзнянському та Бахмацькому районах.

У ході візиту були відвідані Бахмацька та Борзнянська ЦРЛ, Бахмацький та Борзнянський Центри ПМСД. Була детально проаналізована робота поліклінічних відділень ЦРЛ, у т.ч. фтизіатричних кабінетів та кабінетів «Довіра», а також Центрів ПМСД. У Бахмацькому районі надані практичні рекомендації щодо приведення цих кабінетів у відповідність до сучасних вимог інфекційного контролю.

У ході візиту на базі кабінету «Довіра» Борзнянської ЦРЛ будо відкрито сайт АРТ, де хворі будуть отримувати спеціалізоване лікування за місцем проживання не приїзджаючі до м. Чернігова. Ця подія реально наближає ВІЛ-сервісну послугу до населення із віддаленого району області і підвищить ефективність лікування.

Обласні фахівці обговорили стан виявлення та показники захворюваності на туберкульоз, ВІЛ-інфекцію/СНІД, смертності від цих хвороб із фтизіатрами, інфекціоністами та керівниками медичних закладів. Звернули увагу на необхідність на місцях приділяти особливу увагу наданню та покращенню послуг у сфері ВІЛ/СНІДу та туберкульозу, як серед представників груп найвищого ризику, так і серед всього населення. Відмітили важливість здійснення контрольованого лікування туберкульозу на амбулаторному етапі використовуючи для цього можливі і доступні моделі лікування.