«Телефон довіри»

72-75-72

«Телефон
безкоштовної
гарячої лінії»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

Ефективна дезінфекція і прибирання приміщень - важливий компонент профілактичних заходів у лікувальному закладі.  

23 лютого 2018 року у Чернігівському обласному протитуберкульозному диспансері» відбулася конференція з питань поводження із медичними відходами, які одними із найнебезпечніших.

Медичні відходи містять патогенні мікроорганізми та токсичні речовини, призводять до прямого чи опосередкованого забруднення навколишнього природного середовища, є причиною інфекційних та неінфекційних хвороб. Вирішення питань правильного поводження із відходами дуже актуально саме для протитуберкульзного закладу.

Зважаючи на це, головний лікар ОПТД Дейкун М.П. і ініцюював проведення такого заходу. У роботі конференції прийняли участь лікарі та медичні сестри, працівники господарчої служби, які із зацікавленістю вислухали спеціалістів у цей сфері та жваво обговорили ситуацію.

Фахівець Асоціації «Служба організації інфекційного контролю» Катреча Людмила надала інформацію щодо правил поводження з медичними відходами (згідно Наказу МОЗ України від 08.06.2015 року № 325) та принципів належного поводження з лікарняною білизною (згідно Наказу МОЗ України від 30.04.2014 року № 293). Детально були розглянули питання білизняного режиму - збір, сортування, зберігання, транспортування, дезінфекція, прання, сушіння, прасування, ремонт, утилізація текстильних виробів. Постільна і натільна білизна хворих може служити одним з чинників передачі інфекційних, паразитарних захворювань, а заражена білизна і одяг містять високі концентрації патогенних мікроорганізмів, які потрапляють туди з різними біологічними субстанціями людини.

Основною метою прибирання є переривання ланцюга передачі збудників інфекції та звільнення від візуального бруду. На сьогоднішній день традиційний інвентар для прибирання, такий як відро, ганчірка, швабра та віник, не дозволяють якісно та ефективно досягти чистоти та безпеки. Тому, представник німецької компанії «Vermop» Євген Сухарєв та продакт-менеджер компанії ТОВ «Лізоформ Медікал» Грищенко Юлія розповіли про сучасні комплексні системи прибирання, серед яких система PreWash - попередня підготовка мопів, що дозволяє досягти чистоти прибирання, профілактики госпітальних інфекцій, легкості прибирання та економічності процесу.

Також після конференції було проведено гігієнічний аудит бактеріологічної лабораторії для участі у Всеукраїнському проекті «Чиста лікарня безпечна для пацієнта».