«Телефон довіри»

72-75-72

«Телефон
безкоштовної
гарячої лінії»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

6 березня 2018 року відбулося розширене засідання ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу  

6 березня 2018 року відбулося розширене засідання ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу облдержадміністрації «Регіональна відповідь на виклики туберкульозу, ВІЛ-інфекції, поєднаної патології ТБ/ВІЛ і шляхи подальшої координації дій в умовах галузевого реформування, використання кращих практик, визначення перспектив досягнення глобальних цілей прискореного подолання епідемій» під головуванням заступника голови ОДА Романової Н.А.

У заході взяли участь головні лікарі Центрів ПМСД та протитуберкульозних закладів, лікарі обласного протитуберкульозного диспансеру та ОЦПБ зі СНІДом, районні фтизіатри та інфекціоністи, лікарі кабінетів «Довіра», представники неурядових організацій.

Захід відкрила заступник голови, голова обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу ОДА Наталія Андріївна Романова, яка зазначила, що у грудні 2017 року розпорядженням КМУ України затверджено Концепцію Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії захворюванню на туберкульоз на 2018–2021 роки, яка включає усі необхідні заходи щодо подальшого зниження захворюваності і смертності. Пріоритетними завданнями залишаються, в першу чергу, робота з виявлення туберкульозу та поширення інформації про захворювання серед населення. Необхідно забезпечити ефективну медичну допомогу хворим як в стаціонарних умовах, так і на амбулаторному етапі лікування. В області розпочався місячник боротьби з туберкульозом, який триватиме до 31 березня. Сформовано та виконується обласний план заходів. Це важлива можливість підвищення рівня обізнаності населення, вирішення питань розширення доступу до профілактичних, діагностичних та лікувальних послуг.

Начальник Управління охорони здоров’я Гармаш П.П. підкреслив, що широке інформування та мотивування пацієнтів до обстеження на ВІЛ і проведення скринінгу на туберкульоз у всіх медичних закладах області, надання якісних консультативних послуг буде сприяти ранньому виявлянню туберкульозу та ВІЛ-позитивного статусу, своєчасному призначенню комплексного лікування обох хвороб, зменшенню смертності від ТБ/ВІЛ та ефективній профілактиці поширення цих інфекцій серед населення області.

Про підсумки та цьогорічні завдання говорили заступники головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру Товчига Н.В. і Вольський Я.В., завідувачка поліклінічного відділення ОЦПБ зі СНІДом Малюта О.Я., лікар інфекціоніст Терещенко О.А., лікар епідеміолог Куліцька Т.О. лікар фтизіатр ОПТД Карпенко Ж.В.

Досвідом організації надання інтегрованих послуг у сфері ТБ/ВІЛ в Одеський області поділилася головний лікар комунального некомерційного підприємства «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб» Єсипенко С.В.

Захід відбувся за технічної підтримки Програми оптимальних технологій в охороні здоров’я (РАТН) у рамках виконання проекту «Виклик туберкульозу».