«Телефон довіри»

72-75-72

«Телефон
безкоштовної
гарячої лінії»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

У березні поточного року відбулися моніторингові візити до Куликівського та Городнянського районів  

Моніторингова група на чолі із начальником Управління охорони здоров’я Гармашем П.П. та головою постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради, головним лікарем обласного протитуберкульозного диспансеру Дейкуном М.П. ознайомилася із станом справ у сфері протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції\СНІДу у Куликівському та Городнянському районах.

Моніторингові візити відбулися за присутності керівників районних державних адміністрацій, об’єднаних територіальних громад зазначених районів.

У ході візиту були відвідані Куликівська та Городнянська ЦРЛ, Куликівський та Городнянський Центри ПМСД. Обласні фахівці обговорили стан виявлення та рівні захворюваності на туберкульоз, ВІЛ-інфекцію/СНІД, смертності від цих хвороб із фтизіатрами, інфекціоністами та керівниками медичних закладів. Відмітили, що ряд показників свідчать про недовиявлення хвороб. Звернули увагу на необхідність на місцях приділяти особливу увагу наданню та покращенню послуг у сфері ВІЛ/СНІДу та туберкульозу, як серед представників груп найвищого ризику, так і серед всього населення. Підкреслили важливість здійснення контрольованого лікування туберкульозу на амбулаторному етапі використовуючи для цього можливі і доступні моделі лікування. Акцентували увагу присутніх на необхідність співпраці лікарів фтизіатра, інфекціоніста, сімейних лікарів первинної мережі.

Обласні фахівці надали практичні рекомендації щодо облаштування у відповідності до сучасних вимог інфекційного контролю окремих місць для збору мокротиння від хворих з довготривалим кашлем у ЦПМСД районів, фтизіатричного кабінету Городнянської ЦРЛ, а також відкриття сайту АРТ на базі кабінетів «Довіра» у ІІ півріччі 2018 року.

Візити відбулися за технічної підтримки Проекту «Виклик туберкульозу», який впроваджується в Україні Програмою оптимальних технологій в охороні здоров’я (РАТН).