«Телефон довіри»

72-75-72

«Телефон
безкоштовної
гарячої лінії»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

26 березня в облдержадміністрації з нагоди Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом відбувся прес-брифінг для ЗМІ за участю начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Гармаша П.П.  

26 березня в облдержадміністрації з нагоди Всесвітнього дня боротьби з туберкульозом відбувся прес-брифінг для ЗМІ за участю начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Гармаша П.П. та головного лікаря Чернігівського обласного протитуберкульозного диспансеру, голови постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО обласної ради Дейкуна М.П. Щороку у цей день світова спільнота звертає увагу населення планети на серйозну проблему сучасності, що становить загрозу здоров’ю людей в усьому світі.

Петро Гармаш наголосив, що основне завдання медиків у боротьбі з туберкульозом – своєчасне виявлення та діагностика недуги, в першу чергу, мікробіологічними методами. Один з ключових заходів контролю за туберкульозом – забезпечення ефективного лікування хворих як в стаціонарі, так і на амбулаторному етапі. Сьогодні велику роль в цих питаннях відіграють фахівці первинної ланки – сімейні лікарі. Тому триває активна підготовка фахівців сімейної медицини, які повинні вчасно виявляти недугу і зможуть надавати кваліфіковану допомогу пацієнтам під час амбулаторного лікування.

Микола Дейкун зазначив, сьогодні на Чернігівщині проживає близько тисячі осіб, хворих на туберкульоз. Переважна більшість з них виліковується. Складнішою є ситуація з пацієнтами зі стійкими формами туберкульозу та у яких ця хвороба поєднується з ВІЛ-інфекцією. При цьому показник успішного лікування на стаціонарному етапі – 85 % для чутливого і 72 % для хіміорезистентного туберкульозу. Слабкою ланкою є контроль за прийомом ліків пацієнтами поза межами протитуберкульозних закладів. Тому в області активно впроваджуються сучасні пацієнт–орієнтовані моделі амбулаторного лікування. Зокрема, медико-соціальний супровід хворих з чутливим і хіміорезистентним туберкульозом, скайп-зв’язок, надання грошової компенсації проїзду до ДОТ-кабінету. Усі ці моделі формують і підвищують прихильність хворих до лікування.

Учасники брифінгу розповіли про проведену роботу, у т.ч. придбання медичного обладнання, для покращення рівня надання інтегрованої допомоги хворим на туберкульоз та поєднаної патології туберкульозу з ВІЛ-інфекцією у обласному протитуберкульозному диспансері.

Петро Гармаш і Микола Дейкун відповіли на запитання журналістів