«Телефон довіри»

72-75-72

«Телефон
безкоштовної
гарячої лінії»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

20 квітня 2018 року моніторингова група на чолі із начальником Управління охорони здоров’я Гармашем П.П. та головою постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради, головним лікарем обласного протитуберкульозного диспансеру Дейкуном М.П. здійснила візит до Козелецького району.  

Члени моніторингової групи у ході візиту ознайомилися зі станом справ у сфері протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу у районі. Були відвідані Козелецька ЦРЛ та Козелецький районний Центр ПМСД. Обласні фахівці надали рекомендації щодо активного використання анкетування для виявлення хворих на туберкульоз, більш широкого застосування у роботі первинної ланки мікроскопії мазка мокротиння. Було проведене практичне навчання лікарів ЦПМСД щодо використання швидких/простих тестів для виявлення антитіл до ВІЛ.

Також члени моніторингової групи взяли участь у нараді з головами ОТГ, головами сільських рад, в.о. старост сільських рад, головними лікарями Козелецької ЦРЛ та ЦПМСД, яку провів голова районної державної адміністрації Швед В.І.

Обласні фахівці обговорили стан виявлення та показники захворюваності на туберкульоз, ВІЛ-інфекцію/СНІД, смертності від цих хвороб у районі. Звернули увагу на необхідність на місцях приділяти особливу увагу наданню та покращенню послуг у сфері ВІЛ/СНІДу та туберкульозу, як серед представників груп найвищого ризику, так і серед всього населення. Відмітили важливість контрольованого лікування туберкульозу на амбулаторному етапі використовуючи для цього можливі і доступні моделі лікування.

Виступаючи на нараді, начальник Управління охорони здоров’я Гармаш П.П. зазначив, що основною задачею на перше півріччя 2018 року є – реорганізація закладів ПМД з бюджетних установ на комунальні некомерційні підприємства. Це обов’язкова умова, оскільки тільки медичні заклади у статусі комунальних некомерційних підприємств зможуть укласти договори з Національною службою здоров’я України та отримувати пряме фінансування за надані послуги з Державного бюджету. Пацієнти мають укласти декларації із обраним лікарем та зареєструватися в електронній системі.

У своєму виступі голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради, головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру Дейкун М.П., наголосив: «медична реформа, яка стартувала в січні поточного року, зачіпає кожну місцеву громаду, кожен медичний заклад, кожного медичного працівника та пацієнта - фактично у змінах задіяні всі. У ході реформування первинній ланці необхідно приділити особливу увагу протидій таким соціально небезпечним захворюванням, як туберкульоз та ВІЛ-інфекція/СНІД» .

Активну участь в обговоренні питань взяли участь голови ОТГ та голови сілаських рад.