«Телефон довіри»

72-75-72

«Телефон
безкоштовної
гарячої лінії»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

11 червня 2018 року в обласному протитуберкульозному диспансері під головуванням головного лікаря закладу М.П. Дейкуна , відбулося розширене засідання медичної ради.  

11 червня 2018 року в обласному протитуберкульозному диспансері під головуванням головного лікаря закладу М.П. Дейкуна , відбулося розширене засідання медичної ради. На якому обговорювалися актуальні питання фтизіатричної галузі, а саме: « Результати та стратегія поліпшення якості ведення випадків ко-інфекції ТБ/ВІЛ у стаціонарних умовах та в умовах впровадження сучасних амбулаторних моделей лікування із забезпеченням соціального супроводу» та «Про стан дотримання вимог із інфекційного контролю в ОПТД та подальші кроки щодо його покращення».

З першого питання були заслухані доповіді лікарів – інфекціоністів Терещенко О.А. та Курилова Д.О., які докладно розповіли про стан ведення і лікування випадків ко-інфекції ТБ/ВІЛ в ОПТД та поділилися своїми думками щодо поліпшення якості цієї роботи.

У своїх співдоповідях заступник головного лікаря з організаційно-методичної роботи Товчига Н.В. та завідувачка відділом МІО ТБ Гуня Н.І. зазначили, що на базах ОПТД та ОЦПБ зі СНІДом надається широкий комплекс інтегрованих послуг, у тому числі діагностика ВІЛ, лікування ВІЛ, профілактика, раннє виявлення та лікування ТБ, лабораторний супровід, ЗПТ, соціальний та психологічний супровід, юридична допомога, хоспісна допомога, переадресація пацієнтів тощо. Також у ході співдоповіді були представлені подальші кроки щодо розширення послуг хворим на ТБ/ВІЛ.

З другого питання з доповіддю виступив лікар - епідеміолог Валовенко А.Г., який наголосив, що інфекційний контроль є одним із основних заходів при стримуванні розвитку антибіотикорезистентності при лікуванні туберкульозу. Протягом останніх років в ОПТД впроваджувалися організаційні заходи щодо інфекційного контролю, такі як зонування, розподіл потоків хворих, проведення оптимізації ліжок, заходи індивідуального захисту органів дихання та роботи з бактерицидними лампами.. Також обговорювався проект Стратегії реформування протитуберкульозної служби, який включає поетапні заходи щодо переходу на нову систему фінансування галузі, оновлення принципів надання медичної допомоги хворим на туберкульоз із пріоритезацією на амбулаторному етапі,забезпечення широкого впровадження новітніх технологій та підтримки пацієнтів з туберкульозом на всіх етапах лікування.

У заключному слові, голова медичної ради Дейкун М.П., поздоровив всіх присутніх з Днем медичного працівника та побажав міцного здоров’я та плідної, наполегливої праці, натхнення та вагомих здобутків на ниві вітчизняної охорони здоров’я.