«Телефон довіри»

72-75-72

«Телефон
безкоштовної
гарячої лінії»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

20 червня 2018 року - обласний семінар нарада «Стратегія поліпшення якості ведення випадку ко–інфекції ТБ/ВІЛ в умовах впровадження сучасних пацієнт орієнтовних технологій із забезпеченням соціального супроводу»  

20 червня поточного року відбувся обласний семінар нарада «Стратегія поліпшення якості ведення випадку ко–інфекції ТБ/ВІЛ в умовах впровадження сучасних пацієнт орієнтовних технологій із забезпеченням соціального супроводу» під керівництвом головного лікаря Чернігівського обласного протитуберкульозного диспансеру Дейкуна М.П. Захід відбувся за участі районних/міських фтизіатрів, інфекціоністів, фахівців обласного протитуберкульозного диспансеру, обласного центру профілактики і боротьби зі СНІДом. На зібрання для виступу була запрошена Голова правління БО «Чернігівська МЕРЕЖА» Мойсеєнко А.В.

Захід відкрив головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради Дейкун М.П., який акцентував увагу присутніх на необхідності змінювати підходи до виявлення та надання медичної допомоги пацієнтам з ТБ, ВІЛ-інфекцією та поєднаною патологією ТБ/ВІЛ у медичних закладах первинного і вторинного рівня в умовах переходу, найближчим часом, на переважно амбулаторне лікування.

Заступник головного лікаря ЧОПТД з організаційно-методичної роботи Товчига Н.В. у своєму виступі наголосила на необхідності активного виявляння туберкульозу серед населення використовуючи для цього ефективні методи (мікроскопія мокротиння, скринінгове анкетування та ін.), а також покращення роботи по переходу на амбулаторні пацієнт–орієнтовні технології, організації дієвого медико-соціального супроводу.

Заступник головного лікаря ЧОПТД з лікувальної роботи Вольський Я.В. ознайомив слухачів з проектом Стратегії розвитку системи протитуберкульозної медичної допомоги населенню, яка буде затверджена найближчим часом і внесе зміни до роботи вже функціонуючої фтизіатричної служби.

Крім того, обласні фахівці Куліцька Т.О., Гуня Н.І., Малюта О.Я., Потапенко А.С. надали практичні рекомендації щодо покращення роботи по виявленню ТБ, ВІЛ та якості ведення випадку ТБ/ВІЛ в амбулаторних умовах. Також були обговорені питання поновлення роботи реєстру ТБ та підготовки до квартального звіту.

Нарада відбулася за технічної підтримки Проекту «Виклик туберкульозу», який впроваджується в Україні Програмою оптимальних технологій в охороні здоров’я (РАТН).