«Телефон довіри»

72-75-72

«Телефон
безкоштовної
гарячої лінії»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

21 червня 2018 року - засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу  

21 червня 2018 року під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Наталії Андріївни Романової відбулося засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. У засіданні взяли участь начальник Управління охорони здоров’я Гармаш П.П., головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру, Голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради Дейкун М.П.

Питання протидії туберкульозу є одним з пріоритетних напрямів державної політики у сфері громадського здоров’я. Боротьба із туберкульозом є предметом міжнародних зобов’язань України у частині виконання положень Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. На цьому наголосила заступник голови обласної державної адміністрації Н.А. Романова, відкриваючи засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Начальник Управління охорони здоров’я Гармаш П.П. підкреслив, що зараз, у період реформування галузі, саме сімейним лікарям, відводиться ключова роль у профілактиці соціально небезпечних захворювань, якими є і туберкульоз, і ВІЛ-інфекція.

Головний лікар ОПТД Дейкун М.П. ознайомив присутніх з результатами реалізації в області проекту «Розробка та впровадження оптимальної моделі амбулаторного лікування хворих на туберкульоз та їх соціального супроводу як ефективний спосіб покращення результатів лікування туберкульозу в Україні».

Про основні положення проекту Стратегії розвитку системи протитуберкульозної медичної допомоги населенню, яка буде затверджена найближчим часом і внесе зміни до роботи вже функціонуючої фтизіатричної служби, розповів заступник головного лікаря ОПТД, головний фтизіатр УОЗ Я.В. Вольський.

В.о. головного лікаря ОЦПБ зі СНІДом Г.В. Лисенко у своєму виступі зазначила, що загальнодержавною та обласною цільовими соціальними Програмами на 2015 – 2018 роки передбачені і виконуються заходи щодо зниження рівня розповсюдження ВІЛ-інфекції шляхом надання якісних послуг з профілактики, а також послуг із лікування, догляду і підтримки людей, які живуть з ВІЛ.

Доповів ситуацію зі станом щеплень проти туберкульозу дітей і забезпеченням вакциною БЦЖ в.о. заступника директора ДУ «Чернігівський обласний лабораторний центр МОЗ України» А.С. Ярошенко.

Необхідність тісної співпраці державного сектору, неурядових організацій у питаннях боротьби з туберкульозом, ВІЛ-інфекцією підкреслили представники громадських організацій. Анжела Мойсеєнко, голова правління БО «Чернігівська МЕРЕЖА», розповіла про вклад регіональних неурядових організацій у подолання епідемії туберкульозу та впровадження проекту «Заради життя» в області. Її підтримав Павло Ходимчук, представник спільноти людей, які перехворіли на туберкульоз, соціальний робітник та волонтер.