«Телефон довіри»

72-75-72

«Телефон
безкоштовної
гарячої лінії»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

5 серпня 2018 року - обласний семінар-нарада «Реалізація заходів щодо протидії ко-інфекції ТБ/ВІЛ у Чернігівський області»  

Про реалізацію заходів щодо протидії ко-інфекції ТБ/ВІЛ було обговорено на обласному семінарі з елементами тренінгу 5 вересня.

Участь у заході взяли головні лікарі Центрів первинної медико-соціальної допомоги, районні фтизіатри, інфекціоністи із 8 районів області: Бахмацького, Бобровицького, Ічнянського, Куликівського, Менського, Новгород - Сіверського, Семенівського, Чернігівського.

Захід відкрив головний лікар Чернігівського обласного протитуберкульозного диспансеру, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради М.П. Дейкун, який звернув увагу присутніх на шляхи протидії епідеміям туберкульозу та ВІЛ/СНІДу в умовах реформування галузі. Зокрема, мова йшла про виконання Стратегії протидії ВІЛ «90-90-90» до 2020 року та проект Стратегії розвитку системи протитуберкульозної медичної допомоги.

Була акцентована увага на необхідність об’єднання зусиль фтизіатрів, інфекціоністів та сімейних лікарів у питаннях своєчасного виявлення, проведення контрольованого лікування хворих на ТБ, ВІЛ, ко-інфекцію ТБ/ВІЛ, що в свою чергу призупинить темпи розповсюдження цих недуг, а також допоможе отримувати повний спектр послуг пацієнтам, не виїжджаючи зі свого населеного пункту. Розглянули і приклади ведення складних клінічних випадків ТБ/ВІЛ.

Можливості усунення прогалин та покращення якості надання послуг у сфері протидії ТБ/ВІЛ розглянули під час роботи у групах районні фахівці, після чого тривало активне обговорення проблем і напрацювань по кожному району.

Представник міжнародної організації РATH Олена Павленко, надала практичні рекомендації щодо покращення якості ведення випадків з ко-інфекцією туберкульоз/ВІЛ. Нарада відбулася за технічної підтримки Проекту «Виклик туберкульозу», який впроваджується в Україні Програмою оптимальних технологій в охороні здоров’я (РАТН).