«Телефон довіри»

72-75-72

«Телефон
безкоштовної
гарячої лінії»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

6 вересня 2018 року - моніторинговий візит до Семенівського району  

6 вересня з метою оцінки стану справ у сфері протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу було проведено моніторинговий візит обласних фахівців ТБ/ВІЛ служб до медичних закладів Семенівського району.

Члени моніторингової групи у ході візиту відвідали Семенівську центральну районну лікарню та Семенівський районний Центр ПМСД, поспілкувалися із фахівцями. Була детально проаналізована робота фтизіатричного кабінету, кабінету «Довіра» ЦРЛ та Центру ПМСД.

Обласні фахівці обговорили стан виявлення та показники захворюваності на туберкульоз, ВІЛ-інфекцію/СНІД, смертності від цих хвороб із головними лікарями та відповідальними фахівцями.

За результатами візиту було відмічено, що керівники закладів приділяють значну увагу питанням поліпшення матеріальної бази, умовам перебування хворих та медичного персоналу. Налагоджена співпраця та взаємодія між Семенівським ЦПМСД та Семенівською ЦРЛ у питаннях виявлення, обстеження населення на ВІЛ, туберкульоз та надання хворим медичної допомоги. Результатом такої співпраці є охоплення майже усіх ВІЛ-інфікованих терапією. Запроваджено консультування на ВІЛ із рівня сімейного лікаря, який отримує результат, проводить післятестове консультування.

Забезпечена ефективна робота пересувного флюорографа (виявлено 5 хворих), на достатньому рівні організовано диспансерне спостереження за хворими на туберкульоз. Забезпечено їх контрольоване лікування із використанням для цього можливих і доступних організаційних амбулаторних моделей, для соціального супроводу налагоджена співпраця із БО «Чернігівська мережа». Четверо хворих отримують виключно амбулаторне лікування.

У ході візиту були обговорені практичні питання щодо відкриття найближчим часом сайту АРТ на базі кабінету «Довіра», що буде зручно для хворих і вони зможуть отримувати майже увесь спектр ВІЛ-сервісних послуг не виїжджаючи із району. Також були надані рекомендації щодо більш широкого застосування у роботі районних фахівців, у т.ч. сімейної ланки обстеження населення на туберкульоз методом мікроскопії мазка мокротиння (маловартісного, але ефективного методу). Звернули увагу і на необхідність активної роботи серед представників груп найвищого ризику захворювань.