«Телефон довіри»

72-75-72

«Телефон
безкоштовної
гарячої лінії»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

31 жовтня 2018 року - обласний семінар-нарада «Забезпечення ефективної відповіді на виклики пов’язані з ТБ/ВІЛ/Геп на етапі формування системи громадського здоров’я»  

31 жовтня 2018 року в Чернігові для лікарів фтизіатрів, інфекціоністів кабінетів «Довіра» пройшов обласний семінар-нарада «Забезпечення ефективної відповіді на виклики пов’язані з ТБ/ВІЛ/Геп на етапі формування системи громадського здоров’я». Захід проводився з ініціативи Управління охорони здоров’я облдержадміністрації, обласного центру інформаційно-аналітичних технологій та пропаганди здорового способу життя, обласного протитуберкульозного диспансеру та проходив у рамках проекту Глобального фонду для боротьби із СНІДом, туберкульозом та малярією в Україні.

Відкриваючи засідання, начальник КЗ «Обласний центр інформаційно-аналітичних технологій та пропаганди здорового способу життя» Володимир Тарасовський зазначив, що в області розпочалася реалізація пілотного проекту щодо реформування системи громадського здоров’я і створення обласного центру громадського здоров’я.

Заступник головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру Товчига Ніна зупинилася на питаннях протидії соціально – небезпечних захворювань та ролі фахівців районного рівня у призупиненні епідемії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. Про організаційні заходи протидії туберкульозу в умовах переходу на амбулаторні пацієнт - орієнтовні технології розповів головний фтизіатр Управління охорони здоров'я ОДА, заступник головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру з лікувальної роботи Ярослав Вольський. Про розбудову регіональної системи МІО, досягнення та плани з покращення якості послуг у сфері ТБ/ВІЛ на обласному рівні розповіла завідувачка Центру МІО обласного протитуберкульозного диспансеру Наталія Гуня.

Присутні заслухали доповідь завідувачки поліклінічного відділення Центру протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу обласного протитуберкульозного диспансеру Ірини Тесленок «АРТ, як профілактичний елемент у протидії епідемії ВІЛ. Децентралізація послуг. Відкриття мережі сайтів АРТ – забезпечення практичної доступності до ВІЛ-сервісної послуги». Про профілактику та лікування опортуністичних інфекцій у ВІЛ – інфікованих розповіла лікар-інфекціоніст поліклінічного відділення Центру протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу обласного протитуберкульозного диспансер Ольга Терещенко.

Багато питань слухачі задали завідувачу гастроентерологічного відділення обласної лікарні, головному позаштатному спеціалісту Управління охорони здоров'я ОДА з гастроентерології Олегу Ревку, який розповів про сучасні підходи лікування хворих вірусним гепатитом С на основі «Рекомендацій Європейської асоціації по вивченню печінки».

Наприкінці учасники семінару-наради обговорили існуючі проблеми та шляхи їх вирішення, намітили заходи діяльності щодо протидії захворюванням на ТБ, ВІЛ-інфекцію.