«Телефон довіри»

72-75-72

«Телефон
безкоштовної
гарячої лінії»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

27 листопада 2018 року - обласний семінар-нарада «Реалізація заходів щодо протидії ко-інфекції ТБ/ВІЛ у Чернігівський області»  

27 листопада в Чернігові пройшов обласний семінар-нарада з елементами тренінгу, де фахівці обговорили питання реалізації заходів щодо протидії ко-інфекції ТБ/ВІЛ серед населення області. У заході взяли участь лікарі обласного протитуберкульозного диспансеру і його структурних підрозділів, районні фтизіатри та інфекціоністи, лікарі кабінетів «Довіра».

Відкриваючи засідання, заступник головного лікаря з організаційно-методичної роботи Чернігівського обласного протитуберкульозного диспансеру Товчига Н.В. розповіла присутнім про проблеми і досягнення в роботі фахівців первинної і вторинної ланки по виявленню випадків ТБ і ВІЛ, наданню медичної допомоги, звернувши особливу увагу на своєчасність призначення лікування та організацію контрольованого лікування на амбулаторному етапі. Була акцентована увага на необхідність об’єднання зусиль фтизіатрів, інфекціоністів та сімейних лікарів у питаннях організації своєчасного виявлення хворих на ТБ, ВІЛ, застосовуючи для цього ефективні, доступні методи. Також було зазначено, що основне завдання – це надання на місцях всього спектру якісних послуг хворим на ТБ, ВІЛ, ко-інфекцію ТБ/ВІЛ шляхом відкриття сайтів АРТ, забезпечення необхідних лабораторних обстежень, консультацій фахівців, здійснення соціального супроводу, тощо.

Про шляхи покращення послуг у сфері ТБ, ВІЛ саме на амбулаторному етапі лікування та про запроваджені в області моделі амбулаторного лікування розповіла заступник головного лікаря Чернігівського обласного протитуберкульозного диспансеру з поліклінічної роботи Карпенко Ж.В.

Про досвід роботи мультидисциплінарних команд по забезпеченню ВІЛ-інфікованих інтегрованими послугами ознайомила слухачів Лисенко Г.В., заступник головного лікаря облтубдиспансеру з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу.

Під час роботи у групах районні фахівці розглянули і обговорили приклади ведення складних клінічних випадків ТБ/ВІЛ.

Представник міжнародної організації РATH Заїка Наталія Олександрівна доповіла про виконання індикаторних показників під час реалізації в області заходів проекту «Виклик ТБ» та надала практичні рекомендації щодо покращення якості послуг у сфері ТБ, ВІЛ. Нарада відбулася за технічної підтримки Проекту «Виклик туберкульозу», який впроваджується в Україні Програмою оптимальних технологій в охороні здоров’я (РАТН).