«Телефон довіри»

72-75-72

«Телефон
безкоштовної
гарячої лінії»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

28 листопада 2018 року - засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу  

28 листопада 2018 року під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Наталії Андріївни Романової відбулося чергове засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. У засіданні взяли участь начальник Управління охорони здоров’я Гармаш П.П., представник міжнародної організації РATH Заїка Наталія Олександрівна

Відкриваючи засідання, Н.А. Романова зазначила, що важлива складова протидії хворобам ТБ І ВІЛ — інформування та вчасна діагностика. Тому у період реформування системи медицини важливо налагодити роботу сімейних лікарів, зокрема й в цьому напрямку. Як свідчить практика, саме сімейний лікар може швидко виявити такого хворого та убезпечити його родину.

Начальник Управління охорони здоров’я Гармаш П.П. підкреслив, що медична реформа, сьогодні вносить зміни у роботу закладів первинного рівня і ці важливі зміни стосуються роботи в т.ч. і по туберкульозу, ВІЛ-інфекції в питаннях виявлення, організації амбулаторного контрольованого лікування.

Заступник головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру Н.В. Товчига ознайомила присутніх зі станом впровадження в області пацієнт – орієнтовних технологій контрольованого амбулаторного лікування туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу та подальшу взаємодію урядових та неурядових закладів і установ щодо забезпечення медико-соціального супроводу хворих. Про роботу фахівців БО «Чернігівська МЕРЕЖА» щодо забезпечення соціального супроводу хворих на ТБ розповіла голова правління БО «Чернігівська МЕРЕЖА» Мойсеєнко А.В. Зазначені доповідачі ознайомили присутніх зі станом виконання в області Стратегії забезпечення сталої відповіді на епідемії туберкульозу, в тому числі хіміорезистентного, та ВІЛ-інфекції/СНІДу на період до 2020 року (розпорядження КМУ України №248 від 22.03.2017 року).

Про результати роботи проекту «Challenge TB» в області проінформувала слухачів фахівець програми оптимальних технологій (РАТС) Заїка Н.О. Доповіла ситуацію по організацію профілактики туберкульозу серед дітей та шляхи зниження захворюваності завідуюча дитячим відділенням облтубдиспансеру Звягельська К.Г.

На засіданні було обговорено і затверджено «Обласний план заходів до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом» та зміни до складу міжсекторальної робочої групи.

Підсумовуючи Н.А. Романова наголосила про що необхідність тісної співпраці державного сектору, неурядових організацій у питаннях боротьби з туберкульозом, ВІЛ-інфекцією.