«Телефон довіри»

72-75-72

«Телефон
безкоштовної
гарячої лінії»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

5 лютого 2018 року відбувся моніторинговий візит до Бахмацького району  

У 2019 році продовжилася практика проведення моніторингових візитів обласних фахівців до медичних закладів районів та міст області з питань протидії соціально – небезпечним захворюванням (туберкульоз, ВІЛ-інфекція/СНІД).

Так, 5 лютого 2019 року моніторингова група на чолі із начальником Управління охорони здоров’я Гармашем П.П. та головою постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради, головним лікарем обласного протитуберкульозного диспансеру Дейкуном М.П. ознайомилася із поточним станом справ у сфері протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції\СНІДу у Бахмацькому районі. У обговоренні результатів взяла участь голова Бахмацької РДА Неділько Т.М.

У ході візиту були відвідані Бахмацький районний Центр ПМСД, поліклініка та стаціонар Бахмацької ЦРЛ, проведені зустрічі з колективами цих закладів. Була детально проаналізована робота фтизіатричного кабінету та кабінету «Довіра».

Під час візиту та спілкування відмічено, що адміністрація району, керівники медичних закладів приділяють належну увагу розвитку медичної служби, поліпшуючи матеріальну базу закладів, умови перебування хворих та медичного персоналу. Головними лікарями ЦПМСД Петройтіс В.О. і ЦРЛ Чалим С.Г. виконані більшість рекомендацій попереднього моніторингового візиту від 08.02.2018 року стосовно покращення роботи у сфері ТБ/ВІЛ.

Так, у ЦРЛ відкрито сучасний кабінет «Довіра» з окремим входом у зручному для населення місці, функціонує сайт АРТ, проводиться тестування швидким тестами на ВІЛ. У ЦПМСД облаштовано місце для збору мокротиння від хворих з довготривалим кашлем, збільшено кількість обстежених; проводиться профілактика туберкульозу серед осіб з ВІЛ-позитивним статусом, тощо.

Однака, за даними моніторингу за 2018 рік у районі зареєстровано зростання захворюваності на туберкульоз (+20%), поєднану патологію ТБ/ВІЛ (+52%) і високі рівні смертності від цих недуг.

Напруженою є епідситуація з ВІЛ-інфекції/СНІДу: протягом 2016-2018 років збільшується захворюваність та смертність, зростає рівень інфікованості (найвищий в області - 1,54). І це відбувається при недостатньому обстеженні населення на ВІЛ (за 2018 рік обстежено всього 2,7% від населення району).

Обласні фахівці звернули увагу на необхідність покращення послуг у сфері ВІЛ/СНІДу та туберкульозу, як серед представників груп найвищого ризику, так і серед всього населення. Відмітили важливість здійснення контрольованого лікування туберкульозу на амбулаторному етапі використовуючи для цього можливі і доступні моделі лікування.