«Телефон довіри»

72-75-72

«Телефон
безкоштовної
гарячої лінії»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

4 -6 лютого 2019 року у м Чернігові відбувся тренінг «Розбудова системи супервізії та контролю якості ведення випадків ко-інфекції ТБ/ВІЛ, основи АРТ та роль АРТ у лікуванні ТБ/ВІЛ ко-інфекції» для 26 лікарів фтизіатрів, інфекціоністів області.  

Захід відкрив головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру Дейкун Микола Петрович, який наголосив на необхідності формування єдиного підходу до лікування хворих на поєднану патологію туберкульоз та ВІЛ – інфекцію, вчасного призначення АРТ терапії та подальшого моніторингу лікування. Дейкун М.П. підкреслив актуальність питань, які винесені на розгляд та важливість такого навчання, а також поінформував присутніх про основні завдання на майбутнє.

Заступник головного лікаря ОПТД Товчига Н.В. звернула увагу присутніх на особливості перебігу епідемічної ситуації на туберкульоз та ВІЛ-інфекцію в області, надала рекомендації щодо покращення якості ведення випадку ТБ/ВІЛ.

Мета тренінгу – підвищити рівень знань та виробити практичні навички у фахівців з питань організації, здійснення супервізії та контролю якості ведення випадків ко-інфекції ТБ/ВІЛ, консультування і тестування на ВІЛ для пацієнтів з ТБ та раннього призначення АРТ лікарями фтизіатрами.

Навчання проводилося визнаними тренерами Єсипенко Світланою та Ковтунович Ліаною із урахуванням сучасних тенденцій щодо введення ВІЛ-інфікованих в АРТ та результативності АРТ. Тренінг відбувся за технічної підтримки Проекту «Виклик туберкульозу», який впроваджується в Україні Програмою оптимальних технологій в охороні здоров’я (РАТН).