«Телефон довіри»

72-75-72

«Телефон
безкоштовної
гарячої лінії»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

15 лютого 2019 року відбувся моніторинговий візит до Городнянського району  

15 лютого 2019 року моніторингова група на чолі із начальником Управління охорони здоров’я Гармашем П.П. та головою постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради, головним лікарем обласного протитуберкульозного диспансеру Дейкуном М.П. ознайомилася із поточним станом справ у сфері протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції\СНІДу у Городнянському районі. У обговоренні результатів взяла участь голова Городнянської райдержадміністрації Ященко С.П.

У ході візиту були відвідані Городнянський районний Центр ПМСД, поліклініка Городнянської ЦРЛ, проведені зустрічі з колективами цих закладів. Була детально проаналізована робота фтизіатричного кабінету та кабінету «Довіра» ЦРЛ та фахівців закладів ЦПМСД.

Під час візиту та спілкування відмічено, що адміністрація району, керівники медичних закладів приділяють належну увагу розвитку медичної служби, поліпшуючи матеріальну базу закладів, умови перебування хворих та медичного персоналу. Відбулися позитивні зміни у роботі у сфері ТБ/ВІЛ після попереднього моніторингового візиту (20.03.2018 року) і згідно наданих рекомендацій.

Так, у ЦРЛ відкрито сучасний кабінет «Довіра» у складі з оснащеною належним чином маніпуяційною кімнатою, розпочав функціонувати сайт АРТ, проводиться тестування на ВІЛ швидким тестами на ВІЛ. Також облаштовано з урахуванням вимог інфекційного контролю кабінет лікаря фтизіатра та обладнано площадку для збору мокротиння; проводиться профілактика туберкульозу особам із вогнищ туберкульозу, тощо. У ЦПМСД сформовані групи ризику щодо захворювання на туберкульоз та налагоджено порядок і кратність їх обстеження. Керівники доповіли на зустрічі про позитиви у роботі щодо питань туберкульозу і ВІЛ.

Однак, за даними моніторингу у 2018 році у районі зареєстровано зростання захворюваності на туберкульоз (+60%), при цьому майже 50% випадків виявлені на пізніх стадіях захворювання, що свідчить про недостатній рівень організації виявлення недуги серед мешканців району. Потребує покращення робота по виявленню ВІЛ інфекції серед населення району, а також по проведенню спостереження за диспансерною групою.

Обласні фахівці звернули увагу на необхідність більш широкого застосування у роботі сімейної ланки обстеження населення на туберкульоз методом мікроскопії мазка мокротиння (маловартісного, але ефективного методу), приділяти особливу увагу наданню та покращенню послуг у сфері ВІЛ/СНІДу, як серед представників груп найвищого ризику, так і серед всього населення в частині обстеження, виявлення та вчасного призначення лікування. Акцентували увагу присутніх на необхідність співпраці сімейних лікарів первинної мережі та фахівців ЦРЛ з питань надання послуг населенню району у сфері ТБ/ВІЛ. Зазначена ситуація потребує підвищення якості проведення заходів щодо протидії ТБ і ВІЛ і відповідальності кожного фахівця по виконанню покладених на нього завдань.