«Телефон довіри»

72-75-72

«Телефон
безкоштовної
гарячої лінії»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

19 лютого 2019 року відбувся моніторинговий візит до Бобровицького району  

19 лютого 2019 року продовжуючи практику проведення моніторингових візитів до медичних закладів районів та міст з питань протидії соціально – небезпечним захворюванням (туберкульоз, ВІЛ-інфекція/СНІД), обласні фахівці на чолі з начальником Управління охорони здоров’я Гармашем П.П. та головою постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради, головним лікарем обласного протитуберкульозного диспансеру Дейкуном М.П. завітали до ЦРЛ і Центру ПМСД Бобровицького району. Це свідчення того, що питання протидії туберкульозу та ВІЛ інфекції є одним з пріоритетних напрямів державної політики у сфері охорони здоров’я і перебуває на постійному контролі.

У зустрічі і обговоренні результатів взяв участь Голова Бобровицької районної державної адміністрації Кучерин В.М.

Метою моніторингового візиту є надання організаційно-методичної допомоги, контроль виконання заходів з питань виявлення туберкульозу та ВІЛ-інфекції ; лікування туберкульозу та поєднаної патології туберкульоз /ВІЛ; дотримання вимог інфекційного контролю у медичних закладах.

Під час візиту і зустрічі з колективами закладів, було відмічено, що у районі приділяється увага розвитку медичної служби. Рекомендації візиту від 22.02.2018 року виконані у частині відкриття сайту АРТ на базі кабінету «Довіра» Бобровицької ЦРЛ, що стало зручно для хворих і вони можуть отримувати майже увесь спектр ВІЛ-сервісних послуг не виїжджаючи із району. Покращилася робота з профілактики туберкульозу у ВІЛ-інфікованих. Були обговорені принципові зміни в організації лікування хворих на туберкульоз з акцентом на амбулаторний етап лікування та проведення контрольованої терапії із залученням не лише медичного персоналу, а й фахівців неурядових організацій.

Обласні фахівці надали практичні рекомендації щодо облаштування у відповідності до вимог нормативних документів місця для збору мокротиння, фтизіатричного кабінету ЦРЛ, а також наголосили на необхідність особливої уваги щодо надання та покращення послуг у сфері ТБ/ВІЛ, як серед представників груп найвищого ризику, так і серед всього населення.

Візит відбувся за технічної підтримки Проекту «Виклик туберкульозу», який впроваджується в Україні Програмою оптимальних технологій в охороні здоров’я (РАТН).