«Телефон довіри»

72-75-72

«Телефон
безкоштовної
гарячої лінії»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

22 лютого 2019 року – моніторинговий візит до Куликівського району  

Під час проведення чергового моніторингового візиту до медичних закладів Куликівського району, який відбувся 22 лютого 2019 року, на чолі із начальником Управління охорони здоров’я Гармашем П.П. та головою постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради, головним лікарем обласного протитуберкульозного диспансеру Дейкуном М.П. , обласні фахівці ознайомилися із станом справ у сфері протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції\СНІДу у районі.

У обговоренні результатів взяли участь голова Куликівської районної державної адміністрації Ракоїд О.М. та його заступник з гуманітарних питань Єрко П.П., голова Куликівської селищної (об’єднаної) територіальної громади Халимон Н.М., адже питання протидії туберкульозу/ВІЛ-інфекції - одне з пріоритетних напрямів державної політики у сфері охорони здоров’я та перебуває на постійному контролі.

У ході візиту були відвідані Куликівський районний Центр ПМСД, поліклініку Куликівської ЦРЛ, а також проведені зустрічі з колективами цих закладів. Була детально проаналізована робота фтизіатричного кабінету та кабінету «Довіра» ЦРЛ.

Під час візиту відмічено, що адміністрація району, керівники медичних закладів приділяють належну увагу поліпшенню матеріальної бази закладів, умовам перебування хворих та роботи медиків. Так, згідно рекомендацій попереднього візиту від 15.03.2018 року у ЦРЛ розпочав роботу сайт АРТ і підготовлено фахівця для призначення противірусного лікування ВІЛ-інфікованим, проводиться тестування швидким тестами на ВІЛ, обладнане належним чином місце для збору мокротиння для дослідження на туберкульоз і визначені відповідальні медпрацівники, проводиться профілактика туберкульозу серед осіб з ВІЛ-позитивним статусом. У ЦПМСД сформовані групи ризику щодо захворювання на туберкульоз, проводиться скринінгове анкетування населення для визначення наявності ризиків і симптомів, які потребують подальшого обстеження для виключення діагнозу туберкульоз.

В той же час, відмічається зростання (+38,7%) загальної захворюваності на туберкульоз, питома вага рецидивів складає 37%, значна частка деструктивних форм ТБ легень – 25%. Робота по обстеженню мешканців району методом мікроскопії мокротиння проводиться недостатньо (обстежено 71 особу). Недостатній рівень обстежень на ВІЛ як загалу населення так і контингентів груп ризику. Такий стан справ приводить до пізнього виявлення ВІЛ – інфекції у хворих та не дає змоги своєчасно розпочати адекватне лікування. З числа осіб виявлених та взятих на облік у 2018 році всі мали ІІІ-ІУ клінічні стадії

Обласні фахівці надали практичні рекомендації щодо покращення послуг у сфері ВІЛ/СНІДу та туберкульозу, як серед представників груп ризику, так і серед всього населення. Акцентували увагу присутніх на необхідність співпраці фахівців ЦРЛ та сімейних лікарів первинної мережі.