«Телефон довіри»

72-75-72

«Телефон
безкоштовної
гарячої лінії»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

26 лютого 2019 року відбувся моніторинговий візит до Ніжинського району.  

26 лютого 2019 року з метою надання організаційно – методичної допомоги та моніторингу виконання заходів з питань раннього виявлення туберкульозу та ВІЛ інфекції,а також лікування туберкульозу та поєднаної патології ТБ?ВІЛ фахівцями Чернігівського протитуберкульозного диспансеру на чолі з начальником Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Гармашем П.П. та координатором Проекту "Виклик туберкульозу" Оленою Павленко був здійснений моніторинговий візит до медичних закладів Ніжинського району .

Під час візиту були відвідані? кабінет "Довіра" Ніжинської ЦРЛ, Ніжинський районний Центр ПМСД та Ніжинське протитуберкульозне амбулаторно – поліклінічне відділення ЧОПТД.

Упродовж візиту відбулася низка зустрічей з керівниками закладів, завідувачами відділень та лікарями, де були обговорені результати роботи моніторингової групи, відмічені позитивні зміни в роботі та питання, які потребують покращення. Олена Павленко акцентувала увагу присутніх на необхідність раннього виявлення ТБ і ВІЛ і вчасного призначення лікування показаним хворим, а також враховуючи епідситуацію в районі щодо ТБ наголосила про важливість проведення профілактичного лікування цієї недуги ВІЛ-інфікованим особам

Обласні фахівці відмітили, що у 2018 році відмічається зростання захворюваності на туберкульоз у порівнянні з 2017 роком на 38,7%, що свідчить про недостатньо налагоджену роботу щодо раннього виявлення туберкульозу. Недостатній рівень обстежень на ВІЛ як загалу населення так і контингентів груп ризику. Потребує покращення робота по взяттю виявлених ВІЛ-інфікованих під медичний нагляд.

Фахівцями моніторингової групи надані рекомендації щодо покращення організації проведення скринінгового анкетування серед населення району та обстеження мокротиння методом мікроскопії, а також щодо покращення надання послуг у сфері ВІЛ?СНІДу та туберкульозу з урахуванням пацієнт – орієнтованого підходу.

Візит відбувся за технічної підтримки Проекту «Виклик туберкульозу», який впроваджується в Україні Програмою оптимальних технологій в охороні здоров’я (РАТН).