«Телефон довіри»

72-75-72

«Телефон
безкоштовної
гарячої лінії»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

5 березня 2019 року – протитуберкульозна служба Чернігівщини відзначає свій 100 - річний ювілей  

5 березня 2019 року з нагоди 100-річчя заснування протитуберкульозної служби Чернігівщини відбулася обласна нарада «Забезпечення ефективної відповіді на виклики, пов’язані з туберкульозом, ВІЛ-інфекцією/СНІДом та ко–інфекцією ТБ/ВІЛ у Чернігівський області в умовах галузевого реформування, формування регіональної системи громадського здоров’я».

У заході взяли участь голова обласної державної адміністрації Олександр Мисник, голова обласної ради Ігор Вдовенко, начальник Управління охорони здоров'я обласної державної адміністрації Петро Гармаш. У залі були присутні районні фтизіатри, фахівці Чернігівського обласного протитуберкульозного диспансеру, головні лікарі Центрів ПМСД, інфекціоністи, лікарі кабінетів «Довіра», представники урядових та неурядових організацій, громадськості, ЗМІ.

Урочистості відкрив голова Чернігівської обласної державної адміністрації Мисник Олександр Петрович, який наголосив, що протидія туберкульозу є одним із пріоритетних напрямів державної політики у сфері громадського здоров’я, пріоритетним напрямком соціально-економічного розвитку Чернігівської області. Мисник О.П. вручив почесні відзнаки працівникам Чернігівського обласного протитуберкульозного диспансеру: головній медичній сестрі Людмилі Варвинець, завідувачу першого терапевтичного відділення Юрію Зволю та завідувачу дитячого відділення Катерині Звягельській. Окрім того, Подяку голови обласної державної адміністрації оголошено і всьому колективу Чернігівського обласного протитуберкульозного диспансеру з на чолі із головним лікарем Миколою Дейкуном.

У своєму виступі голова обласної ради Ігор Вдовенко наголосив, що протитуберкульозна служба Чернігівщини переживала різні періоди становлення та розвитку. В результаті реорганізації фтизіатричної служби області із жовтня 2018 року на Чернігівщині функціонує потужний профільний заклад – Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер, який проводить діагностику та здійснює комплексне лікування на сучасному рівні. Вдовенко І.С. вручив Подяки обласної ради лікарю-фтизіатру обласного амбулаторно-поліклінічного консультативного відділення по наданню фтизіатричної допомоги населенню Чернігівської області Є.П. Леоновій, завідувачу хоспісного відділення для хворих на туберкульоз без бактеріовиділення Бахмацького центру хоспісної допомоги хворим на туберкульоз М.П. Шимку, завідувачу рентгенодіагностичного відділення О.Є. Юсухно.

Вдовенко І.С. відзначив подвижницьку роботу керівника закладу - голови постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров'я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО М.П. Дейкуна, який завжди активно вболіває за справу, якою займається, потужно відстоює фінансування заходів з покращення роботи медичного закладу та протидії захворюваності на туберкульоз, інших захворювань в області.

Начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш відзначив важливу роль фахівців первинної ланки надання медичної допомоги та лікарів фтизіатрів у процесі призупинення епідемії туберкульозу в області і вручив Почесні грамоти Управління охорони здоров’я головним лікарям Семенівського Центру ПМСД Іваненко Т.Б., Корюківського Центру ПМСД Лещенко С.М., Чернігівського Центру ПМСД Куниці В.М.; лікарям фтизіатрам Новгород-Сіверської ЦРЛ Дмитрієвій Р.Д, Ічнянської ЦРЛ Куценко Н.С., Менської ЦРЛ Ціленко І.В.

Про етапи становлення фтизіатричної служби Чернігівського регіону (1919-2019) та шляхи реорганізації в умовах галузевого реформування із демонстрацією фото минулих років і сучасних доповів присутнім головний лікар Чернігівського обласного протитуберкульозного диспансеру Микола Дейкун.

Після урочистої частини учасники наради обговорили особливості перебігу епідеміологічної ситуації, плани з покращання якості інтегрованих послуг, орієнтованих на потреби пацієнтів. Серед іншого мова йшла про здійснення комплексних заходів із профілактики, виявлення та діагностики ТБ, ВІЛ-інфекції. На нараді виступили заступники головного лікаря ОПТД Товчига Н.В., Карпенко Ж.В., Лисенко Г.В., завідувачка дитячого відділення ОПТД, експерт з дитячої фтизіатрії УОЗ ОДА Звягельська К.Г., завідувачка амбулаторно-поліклінічного відділення Центру протидії ВІЛ-інфекції Тесленок І.І. Поділився із присутніми своїми напрацюваннями і досвідом організації роботи по виявленню випадків ТБ,ВІЛ та наданню медичної допомоги на амбулаторному етапі - Куниця В.М., головний лікар Центру ПМСД Чернігівського району. Проінформувала присутніх про роль соціального супроводу у покращенні якості надання послуг та вплив на результати лікування хворих на ко-інфекцію ТБ/ВІЛ -Мойсеєнко А.В., голова правління БО «Чернігівська МЕРЕЖА.

В області розпочався місячник боротьби з туберкульозом, який триватиме до 31 березня. Затверджено та виконується обласний план заходів. Це важлива можливість підвищення рівня обізнаності населення, розширення доступу до профілактичних, діагностичних та лікувальних послуг.

Захід відбувся за технічної підтримки Програми оптимальних технологій в охороні здоров’я (РАТН) у рамках виконання проекту «Виклик туберкульозу».