«Телефон довіри»

72-75-72

«Телефон
безкоштовної
гарячої лінії»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

6 березня 2019 року - моніторинговий візит до Козелецького району.  

Відповідно до плану заходів з питань протидії соціально – небезпечним захворюванням (ВІЛ – інфекція /СНІД , туберкульоз) 6 березня відбувся черговий виїзд моніторингової групи обласних фахівців ТБ/ВІЛ-служби.

Обласні фахівці ознайомились з роботою тубкабінету, кабінету "Довіра" Козелецької ЦРЛ та Козелецького районного Центру ПМСД.

За результатами візиту відмічено, що у ЦРЛ функціонує сайт АРТ, покращилась робота по консультуванню та тестуванню на ВІЛ , збільшилась кількість протестованих як серед загалу населення так і контингентів з груп ризику. Забезпечене своєчасне(100%) взяття виявлених ВІЛ-інфікованих під медичний нагляд та подальший їх супровід (обстеження та призначення АРТ). В той же час відмічається зростання загальної захворюваності на туберкульоз (+50%), у т.ч. рецидивами (+52,5%). Значна частка деструктивних форм ТБ легень (40%). Відмічається зростання смертності від ТБ (+80%). Робота по обстеженню мешканців району методом мікроскопії мокротиння для виявлення ТБ проводиться недостатньо (обстежено 58 осіб).

Члени моніторингової групи звернули увагу на необхідність покращення послуг у сфері ВІЛ/СНІДу та туберкульозу як серед представників груп найвищого ризику, так і серед всього населення району в питаннях виявлення та надання якісної медичної допомоги. Надали практичні рекомендації щодо облаштування майданчика і пункту збору мокротиння у ЦПМСД, ЦРЛ та розміщення у відповідності до вимог інфекційного контролю тубкабінету у поліклініці ЦРЛ. Акцентували увагу на необхідність співпраці фахівців ЦПМСД та ЦРЛ.

В ході візиту моніторингова група зустрілася з керівниками та колективами Козелецького районного ЦПМСД та Козелецької ЦРЛ. Під час зустрічі активно обговорювалися питання щодо реформування медичної галузі, досягнення району та проблемні питання, які потребують покращення і вирішення. Начальник УОЗ облдержадміністрації Гармаш П.П. відповів на численні запитання медпрацівників та детально розповів про подальші кроки проведення реформування.

Візит відбувся за технічної підтримки Проекту «Виклик туберкульозу», який впроваджується в Україні Програмою оптимальних технологій в охороні здоров’я (РАТН).