«Телефон довіри»

72-75-72

«Телефон
безкоштовної
гарячої лінії»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

12 березня 2019 року - моніторинговий візит до Носівського району  

Вже стало традицією проводити щотижневі моніторингові візити до медичних закладів районів та міст області, з метою ознайомлення із станом справ у сфері протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції /СНІДУ.

Так,12 березня 2019 року моніторингова група на чолі з начальником Управління охорони здоров’я Гармашем П.П. та головою постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради, головним лікарем обласного протитуберкульозного диспансеру Дейкуном М.П. відвідали Носівську ЦРЛ та Носівський Центр ПМСД .

У ході візиту відбулася зустріч з головами Носівської районної державної адміністрації Вершняк В.М., Носівської районної ради Красносільським А.Г., керівництвом та медичними працівниками первинної та вторинної ланки.

Члени моніторингової групи відмітили, що адміністрація району приділяє увагу розвитку медичної служби. У районі створена та працює координаційна рада з питань протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу. Рекомендації візиту від 31.05.2018 року виконані в частині облаштування майданчика для збору мокротиння від хворих з довготривалим кашлем, застосування скринінгової анкети на виявляння осіб, які потребують обстеження на туберкульоз, формування груп ризику щодо захворювання на туберкульоз, тощо. Під час зустрічі були обговорено поточний стан виявлення та показники захворюваності на туберкульоз, ВІЛ-інфекцію/СНІД та смертності від цих хвороб.

Надані практичні рекомендації щодо організації активного виявлення туберкульозу та ВІЛ-інфекції, як серед представників груп підвищеного ризику, так і серед усього населення. Також була акцентована увага на покращенні якості контрольованого лікування хворих на туберкульоз та поєднану патологію ТБ/ВІЛ на амбулаторному етапі шляхом впровадження сучасних пацієнт-орієнтованих моделей.

Візит відбувся за технічної підтримки Проекту «Виклик туберкульозу», який впроваджується в Україні Програмою оптимальних технологій в охороні здоров’я (РАТН).