«Телефон довіри»

72-75-72

«Телефон
безкоштовної
гарячої лінії»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

19 березня 2019 року - моніторинговий візит до Семенівського району  

19 березня 2019 року проведено моніторинговий візит обласних фахівців ТБ/ВІЛ служб до медичних закладів Семенівського району. Моніторингову групу очолювали начальник Управління охорони здоров’я Гармаш П.П. та голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради, головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру Дейкун М.П.

У ході візиту були відвідані Семенівський районний Центр ПМСД та Семенівська центральна районна лікарня. Проаналізована робота фтизіатричного кабінету, кабінету «Довіра» ЦРЛ та сімейної ланки Центру ПМСД щодо виявлення випадків туберкульозу, ВІЛ-інфекції та надання медичної допомоги.

Під час візиту відмічено, що керівництво району продовжує приділяти належну увагу поліпшенню матеріальної бази закладів, умовам перебування хворих та роботи медиків.

Рекомендації попереднього візиту від 6 вересня 2018 року в цілому виконані. Значну роботу провели головний лікар Центру ПМСД Іваненко Т.Б. та головний лікар ЦРЛ Расулова С.М.

У ЦПМСД побудований з урахуванням усіх необхідних вимог майданчик для збору мокротиння, а у ЦРЛ – дооблаштований у відповідність до положень інфекційного контролю. Це один із найкращих варіантів щодо облаштування місць збору мокротиння серед районів області.

У ході візиту відмічені позитивні зрушення. Покращилася робота з профілактики туберкульозу у ВІЛ-інфікованих. У ЦПМСД сформовані групи ризику щодо захворювання на туберкульоз, практично здійснюється скринінгове анкетування населення для визначення наявності ризиків і симптомів, які потребують подальшого обстеження для виключення діагнозу туберкульоз. У ЦРЛ забезпечене контрольоване лікування хворих з ТБ за місцем їх проживання. На достатньому рівні проводиться тестування на ВІЛ населення району, у т.ч. швидкими тестами. Налагоджена робота по забору і доставці зразків крові до Центру протидії ВІЛ-інфекції СНІДу для проведення імунологічних досліджень.

При спілкуванні обласні фахівці надали практичні рекомендації щодо відкриття найближчим часом сайту АРТ на базі кабінету «Довіра», що буде зручно для хворих і вони зможуть отримувати увесь спектр ВІЛ-сервісних послуг не виїжджаючи із району.

Під час зустрічі із колективами медичних закладів активно обговорювалися питання щодо подальших шляхів реформування медичної галузі, досягнення та проблемні питання, які потребують покращення і вирішення. Начальник УОЗ облдержадміністрації Гармаш П.П. відповів на запитання та детально розповів про подальші необхідні кроки щодо проведення реформування у районі .

У обговоренні результатів зустрічі приймали участь голова Семенівської районної ради Малкович В.В., в.о. голови Семенівської районної державної адміністрації Черниш С.В., заступник голови Семенівської міської ради з гуманітарних питань Кравцов О.В.

Візит відбулися за технічної підтримки Проекту «Виклик туберкульозу», який впроваджується в Україні Програмою оптимальних технологій в охороні здоров’я (РАТН).