«Телефон довіри
з питань ВІЛ/СНІД»

67-74-28

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ВІЛ/СНІД»

0 800 500 451

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ТБ»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

«Настав час подолати туберкульоз!» – флешмоб, присвячений Всесвітньому дню боротьби з туберкульозом.  

24 березня, який визнаний Всесвітнім днем боротьби з туберкульозом, з ініціативи начальника УОЗ ОДА Гармаша П.П., головного лікаря облтубдиспансеру, голови профільної комісії обласної ради Дейкуна М.П. разом із представниками медичної спільноти області та громадською організацією «Чернігівська МЕРЕЖА», проведено у торгівельно-розважальному комплексі «Голівуд» м.Чернігова публічну акцію «Дихай Вільно». Безкоштовне флюорографічне обстеження, тестування на ВІЛ, інформаційні флаєри, консультації спеціалістів, символічний обмін цигарки на цукерки та контрацептиви для відвідувачів, демонстрація мультиплікаційного фільму про дотримання здорового способу життя, перегляд концерту, участь у тематичному флешмобі - все це могли спробувати відвідувачі ТРЦ на собі.

Мета цих заходів привернути увагу широких кіл громадськості до проблеми поширення сухот, роз’яснення чинників, що впливають на зараження людини туберкульозом, а також методи його ранньої діагностики та профілактики.

Відвідувачі флешмобу активно долучилися до проходження діагностичних досліджень. І як сказала одна із жительок Чернігова: «Дуже добре, що така діагностика сама прийшла до людей, адже про те, щоб самостійно звернутися до поліклініки задля проходження флюорографії, іноді навіть і не згадуєш. А тут все на місті, причому результат отримуєш одразу».

Учасників флешмобу можна було одразу побачити серед інших відвідувачів ТРЦ «Голівуд», адже всі вони, зокрема, начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації П.П. Гармаш, головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру М.П. Дейкун одягнули білі футболки з логотипами, що закликають не нехтувати профілактичними заходами з попередження туберкульозу. Активну участь у заході взяли і діти, що оздоровлюються у Дитячому протитуберкульозному санаторії, які підготували цікаві танцювальні номери, злагоджено і завзято виконували синхронні рухи під оплески численних глядачів.

По завершенні флешмобу десятки білих повітряних кульок, як символи чистоти намірів у подоланні туберкульозу, здійнялися у небо. Отже, флешмоб «Настав час подолати туберкульоз!» досяг своєї головної мети, долучивши до проведення небайдужих громадян.