«Телефон довіри
з питань ВІЛ/СНІД»

67-74-28

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ВІЛ/СНІД»

0 800 500 451

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ТБ»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

У КЛПЗ «Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер» відкрито кабінет аудіометрії  

Завдяки співпраці між обласним протитуберкульозним диспансером та БО «Благодійний фонд «Корда» заклад отримав довгоочікуваний аудіометр, якій вкрай потрібен при вирішенні питань тактики лікування хворих на туберкульоз. Головний лікар ЧОПТД Дейкун М.П. ініціював, а фахівці підтримали ідею відкриття кабінету аудіометрії. Слух є важливою функцією для кожної людини і його необхідно зберігати. Необхідно діагностувати втрату слуху якомога раніше, оскільки вона має потенційний вплив на навчання і розвиток дітей, а у дорослих втрата слуху впливає на рівень зайнятості, освіти і загального благополуччя.

Для пацієнтів, що хворіють на туберкульоз аудіометрія допомагає прийняти обґрунтоване і орієнтоване на пацієнта рішення для запобігання і контролю ототоксичності в результаті використання ін?єкційних протитуберкульозних препаратів другого ряду. Ототоксичність – це пошкодження слухового черепного нерва (VІІ), що викликає незворотні симптоми, такі як втрата слуху, шум у вухах і/або інші вестибулярні симптоми, такі як ністагм, атаксія і втрата рівноваги.

У КЛПЗ «Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер» відкрито кабінет аудіометрії. Для цього виділено окрему кімнату та проведено ремонтні роботи.

Аудіометрія буде проводитись за допомогою аудіометра Auditus-A1.

Діагностичний аудіометр Auditus-A1 - являє собою автономний програмно-апаратний комплекс, призначений для визначення порогів слуху людини в діапазоні частот від 125 Гц до 8000 Гц суб’єктивним методом з відображенням результатів обстеження (аудіограм) на кольоровому рідкокристалічному екрані, що дозволяє лікарю діагностувати ступінь втрати слуху і супутні захворювання. Регулярні дослідження дозволяють своєчасно діагностувати виникаючі проблеми зі слухом навіть і тоді коли пацієнт ще сам про них не здогадується.

Вдячні благодійникам за турботу і допомогу у поліпшенні лікувально-діагностичної бази закладу, що дозволяє надавати якісну медичну допомогу населенню області.