«Телефон довіри
з питань ВІЛ/СНІД»

67-74-28

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ВІЛ/СНІД»

0 800 500 451

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ТБ»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

У березні протягом останнього тижня відбулися моніторингові візити до Сосницького, Менського районів та м.Ніжин  

Моніторингова група на чолі із начальником Управління охорони здоров’я Гармашем П.П. та головою постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради, головним лікарем обласного протитуберкульозного диспансеру Дейкуном М.П. ознайомилася із станом справ у сфері протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції\СНІДу у Сосницькому, Менському районах та м.Ніжині.

У ході візиту були відвідані Сосницька ЦРЛ, Менська ЦРЛ, Ніжинська ЦМЛ та Сосницький, Менський районні Центри ПМСД, а також 2 амбулаторії Ніжинського міського ЦПМСД, проведені зустрічі з колективами цих закладів.

Детально проаналізована робота фахівців сімейної ланки та центральних лікарень (поліклініка, фтизіатричний кабінет, кабінет Довіра) щодо стану обстеження, виявлення випадків туберкульозу, ВІЛ-інфекції та надання вчасної і якісної медичної допомоги. Під час зустрічей обговорено поточний стан захворюваності на туберкульоз, ВІЛ-інфекцію/СНІД та смертності від цих хвороб. У Менському і Сосницькому районах окремим питанням обговорено виконання рекомендацій попередніх моніторингових візитів, які відбулися у 2018 році.

Обласні фахівці звернули увагу на необхідність більш широкого застосування у роботі сімейної ланки обстеження населення на туберкульоз методом мікроскопії мокротиння (маловартісного, але ефективного методу), покращення послуг у сфері ВІЛ/СНІДу та туберкульозу, як серед представників груп найвищого ризику, так і серед всього населення. Відмітили важливість здійснення контрольованого лікування туберкульозу на амбулаторному етапі використовуючи для цього можливі і доступні моделі лікування, зручні для хворого, а також проведення належного диспансерного нагляду за пацієнтами з туберкульозом та ВІЛ.

Обговорення результатів моніторингових візитів відбулося за участі голови Менської райдержадміністрації В.М. Щукіна, заступника голови Сосницької райдержадміністрації Давиденка Ф.В., заступника Ніжинського міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Дзюби С.П.

Під час зустрічей активно обговорювалися питання щодо реформування медичної галузі. Начальник УОЗ облдержадміністрації Гармаш П.П. відповів на численні запитання медпрацівників та детально розповів про подальші кроки проведення реформування.

Візити відбулися за технічної підтримки Проекту «Виклик туберкульозу», який впроваджується в Україні Програмою оптимальних технологій в охороні здоров’я (РАТН).