«Телефон довіри
з питань ВІЛ/СНІД»

67-74-28

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ВІЛ/СНІД»

0 800 500 451

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ТБ»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

5 квітня 2019 року – моніторинговий візит до Борзнянського району  

Під час чергового моніторингового візиту до медичних закладів Борзнянського району, який відбувся 5 квітня 2019 року, на чолі із начальником Управління охорони здоров’я Гармашем П.П. та головою постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради, головним лікарем обласного протитуберкульозного диспансеру Дейкуном М.П. , обласні фахівці ознайомилася із станом справ у сфері протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції\СНІДу у районі.

У обговоренні результатів взяли участь голова Борзнянської райдержадміністрації В.А. Проскура, голова Борзнянської районної ради Горбащенко В.В.

Члени моніторингової групи детально проаналізували роботу фахівців фтизіатричного кабінету та кабінету Довіра ЦРЛ, а також Центру ПМСД щодо стану виявлення, обстеження та порядку надання медичної допомоги хворим на туберкульоз, ВІЛ-інфекцію/СНІД. Аналіз комплексу районних показників свідчить про недовиявлення цих хвороб. І це проблема не лише медичної галузі, а і соціальної та інших служб.

Звернули увагу керівництва району, керівників та фахівців лікувальних закладів на необхідність покращення окремих послуг у сфері ВІЛ/СНІДу та туберкульозу, як серед представників груп ризику, так і серед всього населення. Акцентували увагу присутніх на необхідність співпраці фахівців ЦРЛ та сімейних лікарів первинної мережі. Обласні фахівці надали практичні рекомендації для покращення якості контрольованого лікування хворих на туберкульоз та поєднану патологію ТБ/ВІЛ на амбулаторному етапі шляхом впровадження сучасних пацієнт-орієнтованих моделей.

Під час зустрічі з колективами закладів також активно обговорювалися питання щодо реформування медичної галузі. Начальник УОЗ облдержадміністрації Гармаш П.П. відповів на численні запитання медпрацівників та детально розповів про подальші кроки проведення реформування.

Візити відбулися за технічної підтримки Проекту «Виклик туберкульозу», який впроваджується в Україні Програмою оптимальних технологій в охороні здоров’я (РАТН).