«Телефон довіри
з питань ВІЛ/СНІД»

67-74-28

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ВІЛ/СНІД»

0 800 500 451

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ТБ»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

9 квітня 2019 року - моніторинговий візит до Н.-Сіверського району  

Моніторингова група на чолі з начальником Управління охорони здоров'я облдержадміністрації Петром Гармашем та головою постійної комісії з питань охорони здоров'я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради, головним лікарем обласного протитуберкульозного диспансеру Миколою Дейкуном 9 квітня п.р. ознайомилась із поточним станом справ щодо протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу у Новгород-Сіверському районі.

Зокрема фахівці відвідали фтизіатричний кабінет, кабінет «Довіра», центр ПМСД та відмітили, що адміністрація району та медичних закладів приділяють належну увагу розвитку медичної служби, покращенню матеріально-технічної бази, умов перебування хворих і діяльності медичного персоналу закладів. Так у ЦРЛ функціонує сучасний кабінет «Довіра» із оснащеним маніпуляційним кабінетом, вже третій рік працює сайт АРТ-терапії, яким послуговується близько 60 пацієнтів, проводиться тестування на ВІЛ швидкими тестами. Помітно поліпшилась матеріальна база фтизіатричного кабінету ЦРЛ, а також обладнаний майданчик для збору мокротиння. Ефективно працює реєстр ТБ.

Однак стан захворюваності на ВІЛ-інфекцію у районі залишається високим – 537,4 на 100 тис. населення, тоді як по області – 414,2. Викликає стурбованість і висока питома вага ко-інфекції у структурі захворюваності на туберкульоз – 27,8% та частка рецидивів – 33,3% (у 2017р. – 14,3%), а також рівень інфікованості ВІЛ – 1,33%, у той час як у 2018році обстежено на ВІЛ лише 2,3% населення району.

Фахівці моніторингової групи звернули увагу на необхідність покращення послуг у сфері ВІЛ/СНІДу та туберкульозу як серед осіб із груп високого ризику, зокрема «заробітчан» та учасників АТО, так і серед усього населення. Також було наголошено на важливості здійснення контрольованого лікування туберкульозу на амбулаторному етапі, як менш затратного, але ефективного методу.

У обговоренні результатів візиту взяла участь заступник голови Новгород-Сіверської райдержадміністрації Неля Чугаєва.

Під час зустрічі активно обговорювалися питання щодо реформування медичної галузі. Начальник УОЗ облдержадміністрації Гармаш П.П. відповів на численні запитання медпрацівників та детально розповів про подальші кроки проведення реформування.

Візит відбувся за технічної підтримки Проекту «Виклик туберкульозу», який впроваджується в Україні Програмою оптимальних технологій в охороні здоров’я (РАТН).