«Телефон довіри
з питань ВІЛ/СНІД»

67-74-28

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ВІЛ/СНІД»

0 800 500 451

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ТБ»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

12 квітня 2019 року - моніторинговий візит до Корюківського району  

У квітні поточного року продовжується практика проведення моніторингових візитів обласних фахівців до медичних закладів районів та міст з питань протидії соціально – небезпечним захворюванням (туберкульоз, ВІЛ-інфекція/СНІД). Моніторингова група на чолі із начальником Управління охорони здоров’я Гармашем П.П. та головою постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради, головним лікарем обласного протитуберкульозного диспансеру Дейкуном М.П. відвідали Корюківську ЦРЛ та Корюківський районний Центр ПМСД, проведені зустрічі з колективами цих закладів.

Обласні фахівці обговорили стан виявлення та показники захворюваності на туберкульоз, ВІЛ-інфекцію/СНІД, смертності від цих хвороб із лікарями медичних закладів району. Відмічено як позитивні напрацювання, так і ті моменти, які потребують доопрацювання фахівцями первинної мережі і ЦРЛ по виявленню хворих з туберкульозом та ВІЛ-інфекцією, організації контрольованого лікування хворих на амбулаторному етапі.

2Надані рекомендації щодо необхідності більш широкого застосування у роботі сімейної ланки обстеження населення на туберкульоз методом мікроскопії мокротиння (маловартісного, але ефективного методу), покращення послуг у сфері ВІЛ/СНІДу та туберкульозу, як серед представників груп найвищого ризику, так і серед всього населення. Відмітили важливість здійснення контрольованого лікування туберкульозу на амбулаторному етапі використовуючи для цього можливі і доступні моделі лікування, зручні для хворого, а також проведення належного диспансерного нагляду за пацієнтами з туберкульозом та ВІЛ. Акцентували увагу присутніх на необхідність співпраці сімейних лікарів первинної мережі та фахівців ЦРЛ з питань надання послуг населенню району у сфері ТБ/ВІЛ. Ситуація, що склалася потребує підвищення якості проведення заходів щодо протидії ТБ і ВІЛ і відповідальності кожного фахівця по виконанню покладених на нього завдань.

Обговорення результатів моніторингових візитів відбулося за участю голови Корюківської райдержадміністрації О.В. Мірошниченка.

Під час зустрічей активно обговорювалися питання щодо реформування медичної галузі. Начальник УОЗ облдержадміністрації Гармаш П.П. відповів на численні запитання медпрацівників та детально розповів про подальші кроки проведення реформування.

Візити відбулися за технічної підтримки Проекту «Виклик туберкульозу», який впроваджується в Україні Програмою оптимальних технологій в охороні здоров’я (РАТН).