«Телефон довіри
з питань ВІЛ/СНІД»

67-74-28

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ВІЛ/СНІД»

0 800 500 451

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ТБ»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

25 квітня 2019 року – засідання круглого столу «Результати впровадження заходів протидії ТБ/ВІЛ: досягнення, забезпечення сталості послуг та наступні кроки»  

Про досягнення, бар’єри на шляху впровадження каскаду комплексних, інтегрованих якісних послуг для хворих на ко-інфекцію ТБ/ВІЛ та перспективи забезпечення їх сталості було обговорено на засіданні круглого столу 25 квітня 2019 року. Захід відкрив начальник Управління охорони здоров’я Гармаш П.П., який звернув увагу присутніх на шляхи протидії епідеміям туберкульозу та ВІЛ/СНІДу в умовах реформування галузі із зазначенням функцій лікувальних закладів різних рівнів надання медичної допомоги.

Головний лікар Чернігівського обласного протитуберкульозного диспансеру, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради М.П. Дейкун зазначив, що надання якісних консультативних послуг буде сприяти ранньому виявлянню туберкульозу та ВІЛ-позитивного статусу, своєчасному призначенню комплексного лікування обох хвороб, зменшенню смертності від ТБ/ВІЛ та ефективній профілактиці поширення цих інфекцій серед населення області.

Про позитивну динаміку якості надання інтегрованих послуг хворим на ко-інфекцію ТБ/ВІЛ в області у виступі відмітила Заїка Н.О., координатор проекту Challenge TB, PATH.

Докладно розповіла про результати реалізації заходів проекту «Challenge TB» в області заступник головного лікаря ЧОПТД Товчига Н.В., яка також ознайомила фахівців із розробленою «Дорожньою картою із покращення якості послуг хворим на ТБ/ВІЛ і забезпечення їх сталості на обласному рівні».

Щодо необхідності проведення децентралізації послуг, об’єднання зусиль фтизіатрів, інфекціоністів та сімейних лікарів у питаннях своєчасного виявлення, проведення контрольованого лікування хворих на ТБ, ВІЛ, ко-інфекцію ТБ/ВІЛ, що в свою чергу призупинить темпи розповсюдження цих недуг, а також допоможе отримувати повний спектр послуг пацієнтам, не виїжджаючи зі свого населеного пункту наголосила заступник головного лікаря ЧОПТД з амбулаторно-поліклінічної роботи Карпенко Ж.В.

Учасники круглого столу обговорили особливості перебігу захворювань ТБ/ВІЛ, плани з покращання якості надання інтегрованих послуг, орієнтованих на потреби пацієнтів. Серед іншого мова йшла про здійснення комплексних заходів із профілактики, виявлення та діагностики ТБ, ВІЛ-інфекції. Поділився із присутніми своїми напрацюваннями і досвідом організації роботи по виявленню випадків ТБ,ВІЛ та наданню медичної допомоги на амбулаторному етапі - Куниця В.М., головний лікар Центру ПМСД Чернігівського району. Проінформувала присутніх про роль соціального супроводу у покращенні якості надання послуг та вплив на результати лікування хворих на ко-інфекцію ТБ/ВІЛ -Мойсеєнко А.В., голова правління БО «Чернігівська МЕРЕЖА.

Участь у заході взяли головні лікарі Центрів первинної медико-соціальної допомоги, районні фтизіатри, інфекціоністи із Городнянського, Куликівського, Менського, Новгород - Сіверського, Семенівського, Чернігівського районів, лікарі обласного протитуберкульозного диспансеру, представники неурядових організацій.

Представник міжнародної організації РATH, координатор проекту Challenge TB Заїка Н.О. ознайомила присутніх з методичними рекомендаціями щодо діагностики та лікування латентного туберкульозу у дітей та дорослих.

Захід відбувся за технічної підтримки Проекту «Виклик туберкульозу», який впроваджується в Україні Програмою оптимальних технологій в охороні здоров’я (РАТН).