«Телефон довіри»

72-75-72

«Телефон
безкоштовної
гарячої лінії»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

18 березня – моніторинговий візит робочої групи УОЗ до Ріпкинського району  

18 березня відбувся моніторинговий візит робочої групи УОЗ з оптимізації виконання програм протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу в умовах реформування системи охорони здоров’я області до Ріпкинського району. Захід відбувся за участі начальника Управління охорони здоров’я Гармаша П.П., Дейкуна М.П. – головного лікаря КЛПЗ «Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер»; Товчиги Н.В. – заступника головного лікаря ЧОПТД та Смуригіної О.І, – завідувачки поліклінічного відділення ЧОПТД. Робоча група відвідала Ріпкинську ЦРЛ та Ріпкинський районний Центр ПМСД. У ході візиту були детально проаналізовані робота кабінету «Довіра» (дана позитивна оцінка) і фтизіатричного кабінету (потребує значного покращення, приведення до вимог інфекційного контролю) та надані практичні рекомендації.

Актуальні питання протидії епідеміям, ситуація із захворюваністю на ВІЛ-інфекцію, туберкульоз, поєднану інфекцію ВІЛ/ТБ та смертність від цих хвороб у районі були детально обговорені на нараді із медичними працівниками ЦРЛ та Центру ПМСД. Обласні фахівці відповіли на ряд запитань, які стосувалися практичної діяльності лікарів. Наголос на нараді був поставлений на необхідність активізації роботи серед представників груп найвищого ризику захворювань, проведенню обстежень за ініціативою медичних працівників за соціальними показами, а не тільки за медичними. Також, обговорювалися питання необхідності прискорення процесу доопрацювання та прийняття місцевої цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу.

На зустрічі із колективами медичних закладів Ріпкинського району Гармашом П.П. і Дейкуном М.П. були порушені питання реформування ліжкового фонду і приведення його до чинних вимог, ролі Центрів ПМСД на сучасному етапі реформування галузі.