«Телефон довіри
з питань ВІЛ/СНІД»

67-74-28

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ВІЛ/СНІД»

0 800 500 451

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ТБ»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

14 травня 2019 року - розширене засідання медичної ради.  

14 травня 2019 року в обласному протитуберкульозному диспансері під головуванням головного лікаря закладу М.П. Дейкуна відбулося засідання медичної ради, де обговорювались наступні питання: «Результати роботи ОПТД по веденню хворих на ко – інфекцію ТБ/ВІЛ. Шляхи усунення прогалин та подальші плани із покращення якості послуг» та «Про стан дотримання вимог із інфекційного контролю та подальші кроки щодо його покращення».

Голова медичної ради Дейкун М.П., у вступному слові наголосив, що прийшов час надання пацієнтам закладу не лише якісних інтегрованих послуг, а і роботи «інтегрованих» фахівців, тобто лікар у межах закладу повинен надати хворому ефективну максимально різнопрофільну медичну допомогу. Сьогодні у закладі оновлюється та поповнюється медичне обладнання, систематично організовуються і проводяться навчання фахівців.

Заступник головного лікаря з організаційно-методичної роботи Н.В.Товчига відмітила, що спеціалістами закладу проведена певна робота по наданню інтегрованої допомоги хворим на ко-інфекцію ТБ/ВІЛ. Однак, ще існує ряд питань і проблем, які потребують доопрацювання і вирішення у поточному році. Надання якісних інтегрованих послуг буде сприяти ранньому виявлянню туберкульозу та ВІЛ-позитивного статусу, своєчасному призначенню комплексного лікування обох хвороб, зменшенню смертності від ТБ/ВІЛ та ефективній профілактиці поширення цих інфекцій серед населення області. Для розширення переліку і покращення ефективності медико–соціальних послуг, необхідно використовувати можливості всіх фахівців закладу шляхом створення мультидисциплінарних команд.

З першого питання також з наболілими проблемами виступили фахівці облтубдиспансеру лікарі-інфекціоністи Д.О. Курилов, О.А. Терещенко, лікар-фтизіатр В.А. Мацкевич, які докладно розповіли про особливості надання медико-соціальної допомоги пацієнтам на ко – інфекцію ТБ/ВІЛ під час стаціонарного лікування, а також про необхідність вчасного виявлення та попередження захворювань ТБ, ВІЛ. Було акцентовано увагу присутніх на слабких і сильних сторонах роботи у ході виявлення та лікування хворих з ТБ та ВІЛ.

По другому питанню щодо проведеної роботи з інфекційного контролю в ЧОПТД розповів присутнім лікар – епідеміолог А.Г. Валовенко. Про стан дотримання вимог із інфекційного контролю та подальші кроки щодо його покращення інформувала заступник головного лікаря з медсестринства Н.В.Рудько. Було зазначено, що упродовж останніх 3-х років проводяться заходи по приведенню закладу до вимог Стандарту з інфекційного контролю, а саме розподілені потоки хворих, встановлені УФ-опромінювачі одержані по гуманітарній допомозі в зонах високого ризику інфікування ТБ, розробляються і впроваджуються стандарти операційних процедур (СОП), встановлені шлюзи між зонами високого та низького ризику інфікування ТБ у терапевтичних відділеннях закладу, активізувалась робота комісії з інфекційного контролю, тощо.