«Телефон довіри
з питань ВІЛ/СНІД»

67-74-28

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ВІЛ/СНІД»

0 800 500 451

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ТБ»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

15 травня 2019 року – відбулася прес-конференція на згадку людей, що померли від СНІДу  

Напередодні Дня пам’яті померлих від СНІДу, який традиційно відмічається 19 травня, у рамках інформаційної кампанії «Ліки від байдужості» проведена прес-конференція за участю головного лікаря Чернігівського облтубдиспансеру Дейкуна М.П., його заступника з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу Лисенко Г.В., голови Благодійної організації «Чернігівська МЕРЕЖА» Мойсеєнко А.В.

За словами головного лікаря КЛПЗ «Чернігівський обласний протитуберкульозний диспансер» М.П. Дейкуна, проблема ВІЛ-інфекції та, зокрема, СНІДу продовжує привертати увагу не тільки медичних працівників, а і представників громадських та благодійних організацій, адже, на жаль, Україна посідає одне з перших місць в Європі за кількістю ВІЛ-позитивних громадян. «На Чернігівщині епідемія ВІЛ-інфекції фіксується із 1987 року. За цей час від найважчої форми захворювання – СНІДу в області померло понад 740 жителів, – зазначив М.П. Дейкун. – Тому в умовах реорганізації вітчизняної медичної галузі і створення системи громадського здоров’я необхідно виявляти інфекцію на ранніх стадіях, особливу увагу приділяти представникам груп ризику, для яких сучасна медицина надає не тільки кваліфіковану медичну допомогу, а і низку необхідних інтегрованих послуг».

Також головний лікар зауважив, що нині ВІЛ-інфекція вийшла за рамки ін’єкційних наркоманів, статевий шлях вийшов на перше місце за рівнем передачі інфекції.

У свою чергу заступник головного лікаря облтубдиспансеру з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу Г.В. Лисенко повідомила: на сьогодні понад 4300 жителів області мають позитивний ВІЛ-статус. «На жаль, приблизно ще 2000 громадян не знають, що інфекція вже оселилася в їхньому організмі. Поширення ВІЛ-інфекції стосується не тільки осіб, що вживають ін’єкційні наркотики, а і людей, що практикують незахищені статеві стосунки. Тому саме на цю групу і спрямовуються основні зусилля ВІЛ-служб», – зазначила Г.В. Лисенко.

Учасники прес-конференції зауважили – нині в області для раннього виявлення ВІЛ-інфекції створені всі необхідні умови. Втім, варто, щоб якомога більше людей дізналися про свій ВІЛ-статус шляхом проходження швидких тестів чи спеціальної лабораторної діагностики.

Враховуючи актуальність проблеми поширення імунодефіциту у світі, 19 травня міжнародна спільнота відзначатиме День пам’яті померлих від СНІДу. До нього долучаються і всі небайдужі громадяни області разом із благодійною організацією «Чернігівська МЕРЕЖА», яка ініціює акцію «Ліки від байдужості». «Цією акцією ми хочемо привернути увагу людей до проблеми поширення ВІЛ-інфекції, – зазначила голова правління організації Анжела Мойсеєнко, – адже громадяни не повинні бути байдужими до свого здоров’я та здоров’я оточуючих. Бо, на жаль, від ВІЛ-інфекції ніхто не застрахований».

Також Анжела Мойсеєнко повідомила, що 19 травня, у День пам’яті померлих від СНІДу, з 15.00 до 18.00 поблизу приміщення обласного художнього музею ім. Г. Галагана проходитимуть просвітницькі заходи щодо роз’яснення шляхів інфікування ВІЛ – пізнавальні квести, творчій проект, дискусійний майданчик. «А ще всі бажаючі зможуть за допомогою проходження швидких тестів дізнатися про свій ВІЛ-статус. Ми будемо поширювати символічні сердечка та цукерки, що символізують «ліки від байдужості», – наголосила Анжела Мойсеєнко.