«Телефон довіри
з питань ВІЛ/СНІД»

67-74-28

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ВІЛ/СНІД»

0 800 500 451

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ТБ»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

29 травня 2019 року - черговий візит моніторингової групи до медичних закладів Чернігівського районного Центру ПМСД  

29 травня 2019 року з повторним візитом до первинної мережі медичних закладів Чернігівського району завітали фахівці ТБ/ВІЛ служби області на чолі із начальником Управління охорони здоров’я Гармашем П.П. та головою постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради, головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру Дейкуном М.П.

Моніторингова група відвідала сільські лікарські амбулаторії с.с. Ст.Білоус, Н.Білоус, Киянка, Гончарівське та ФАПи с.с. Смолін, Трисвятська Слобода.

У ході візиту відбулася зустріч із головою Гончарівської об’єднаної територіальної громади Рудником В.М., сільським головою с. Н.Білоус Федоровим Д.О., старостою с. Смолін Смирновим І.М.

Під час візиту було відмічено, що керівники на місцях приділяють увагу розвитку медичної служби, а саме покращенню матеріально-технічної бази лікувальних закладів. З фахівцями первинки обговорені питання організації виявлення туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу, переадресації хворих для подальшої діагностики недуги та надання медичної допомоги, організації контрольованого лікування туберкульозу, ВІЛ-інфекції на амбулаторному етапі.

Рекомендації попереднього моніторингового візиту від 25.05.2018 року виконані у частині відкриття сайту АРТ на базі кабінету «Довіра» Чернігівської ЦРЛ, що стало зручно для хворих і вони можуть отримувати майже увесь спектр ВІЛ-сервісних послуг в одному закладі. Організована належним чином і робота по контрольованому лікуванню хворих на туберкульоз. Так, зараз на амбулаторному лікуванні перебуває 18 хворих, з них 17 хворих на супроводі фахівців БО «Чернігівська МЕРЕЖА» і 1 на відео-ДОТ.

Обласні фахівці надали практичні рекомендації щодо облаштування в амбулаторії смт. Гончарівське пункту та місця для збору мокротиння, а також наголосили на необхідність особливої уваги щодо надання та покращення послуг у сфері ТБ/ВІЛ, як серед представників груп найвищого ризику, так і серед всього населення.

Візит відбувся за технічної підтримки Проекту «Виклик туберкульозу», який впроваджується в Україні Програмою оптимальних технологій в охороні здоров’я (РАТН).