«Телефон довіри
з питань ВІЛ/СНІД»

67-74-28

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ВІЛ/СНІД»

0 800 500 451

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ТБ»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

31 травня 2019 року відбувся повторний моніторинговий візит до Ічнянського району  

31 травня 2019 року моніторингова група повторно відвідали лікувальні заклади Ічнянського району для перевірки виконання рекомендацій щодо покращення заходів протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, наданих під час візиту 6 червня 2018 року.

У ході візиту були відвідані Ічнянський та Парафіївський Центри ПМСД, Ічнянська ЦРЛ, проведені обговорення з керівництвом цих закладів.

Під час візиту відмічено, що адміністрація району, керівники медичних закладів приділяють належну увагу розвитку медичної служби, поліпшуючи матеріальну базу закладів, умови перебування хворих та роботи медиків.

Так, у ЦРЛ для збору мокротиння обладнано майданчик, виділена кімната для пункту збору мокротиння, придбані одноразові контейнери, визначена наказом особа, відповідальна за забезпечення контрольованого збору якісного біологічного матеріалу для дослідження на туберкульоз. Для дотримання вимог з інфекційного контролю по ТБ виділене окреме приміщення для особистого одягу медперсоналу фтизіатричного кабінету ЦРЛ. Кабінет «Довіра» ЦРЛ перенесений в інше більш зручне для пацієнтів приміщення. У кабінеті «Довіра» (маніпуляційній) лікар – інфекціоніст проводить тестування швидкими тестами, що дає змогу відразу після обстеження повідомити результат та призначити при необхідності лікування. На базі кабінету «Довіра» відкрито і функціонує сайт АРТ, де отримують ліки 15 із 39 пацієнтів, мешканців району. Налагоджена співпраця сімейних лікарів та інфекціоніста в питаннях переадресації пацієнтів щодо надання послуги КІТ та проведення АРТ. Для цього у ЦПМСД розроблено маршрут пацієнта по КІТ на ВІЛ.

За результатами візиту до Парафіївського ЦПМСД фахівці моніторингової групи надали практичні рекомендації щодо облаштування майданчика і пункту збору мокротиння, порядку організації обстеження на туберкульоз методом мікроскопії мокротиння осіб з підозрою на ТБ, покращення роботи по обстеженню на ВІЛ як всього населення так і контингентів ризику, а також щодо покращення надання послуг у сфері ВІЛ/СНІДу та туберкульозу з урахуванням пацієнт – орієнтованого підходу.

Візит відбувся за технічної підтримки Проекту «Виклик туберкульозу», який впроваджується в Україні Програмою оптимальних технологій в охороні здоров’я (РАТН).