«Телефон довіри»

72-75-72

«Телефон
безкоштовної
гарячої лінії»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

18 січня 2016 – зустріч в Обласному Управлінні охорони здоров’я 

18 січня 2016 року під головуванням начальника Управління охорони здоров’я облдержадміністрації П.П. Гармаша та за участю новопризначеного головного лікаря «Чернігівського обласного протитуберкульозного диспансеру», голови постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО обласної ради М.П. Дейкуна відбулося перше у поточному році засідання робочої групи з оптимізації виконання програм протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу в умовах реформування системи охорони здоров’я області та забезпечення безперервності надання допомоги.

Члени робочої групи були поінформовані щодо стану розробки та затвердження локальних клінічних протоколів надання медичної допомоги дорослим ТБ та ко-інфекція ТБ/ВІЛ ЛПЗ області. Вирішено розробити алгоритм взаємодії між ЦРЛ/ЦМЛ та Центрами ПМСД по виконанню локальних протоколів. Завідуюча амбулаторно-поліклінічним відділенням ОЦПБ зі СНІДом О.Я. Малюта поінформувала присутніх щодо організації хіміопрофілактики ізоніазидом ВІЛ-інфікованих у медичних закладах області. Було вирішено погодити потребу медичних закладів області у препараті ізоніазід у 2016 році та розпочати її проведення, направити відповідний лист по мережі.

В.о. головного лікаря «Обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом» Н.В. Товчига представила на розгляд робочої групи спільний графік моніторингових візитів фахівців ТБ та ВІЛ служб області до медичних закладів міст та районів області у І кв. 2016 року. Запропонований графік було схвалено. Обговорено питання створення в області об’єднаного відділу моніторингу та оцінки виконання програмних заходів з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу та туберкульозу. Було вирішено схвалити положення про нього. За підтримки Проекту «Підтримка покращення взаємодії ТБ і ВІЛ служб, моніторингу і контролю» вирішено провести навчання фахівців об’єднаного відділу у ІІ кв. 2016 року з питань стратегічного планування.

Начальник Управління здоров’я облдержадміністрації П.П. Гармаш та головний лікар «Чернігівського обласного протитуберкульозного диспансеру», голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО обласної ради М.П. Дейкун обґрунтували необхідність та представили перспективи створення в області територіального-медичного об’єднання по профілактиці та боротьбі з соціально-небезпечними хворобами.

Було вирішено ініціювати розгляд даного питання на засіданнях медичних рад ОЦПБ зі СНІДом та обласних протитуберкульозних диспансерів, колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації, обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу та профільної комісії обласної ради та доручити М.П. Дейкуну підготувати пакет документів щодо створення ТМО по профілактиці та боротьбі із соціально-небезпечними хворобами (ВІЛ/ТБ). Інформація буде оприлюднюватися для громадського обговорення на веб-сайтах управління охорони здоров’я облдержадміністрації, ОЦПБ зі СНІДом та ЧОПТД.