«Телефон довіри
з питань ВІЛ/СНІД»

67-74-28

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ВІЛ/СНІД»

0 800 500 451

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ТБ»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

7 червня 2019 року – відбулося засідання «круглого столу» за участю медичних та соціальних працівників  

7 червня 2019 року у залі Прилуцької ЦРЛ відбулося засідання «круглого столу» з питань удосконалення заходів протидії ТБ/ВІЛ у Прилуцькому регіоні.

Захід відбувся під головуванням начальника Управління охорони здоров’я Гармаша П.П., голови постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради, головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру Дейкуна М.П. та за участю обласних фахівців ТБ/ВІЛ служби.

У заході взяли участь начальник районної служби у справах дітей, сім’ї та молоді Ященко Л.М., директор районного центру соціальної служби дітей, сім’ї та молоді Дементьєва Н.Г., директор міського центру соціальної служби дітей, сім’ї та молоді Касьян Ю.М., начальник служби у справах дітей, сім’ї та молоді Прилуцької міської ради Кулій Л.Г. Д

ля обговорення шляхів взаємодії були запрошені керівники Центрів ПМСД, ЦРЛ, дитячої лікарні, Прилуцького протитуберкульозного центру ЧОПТД, а також лікарі цих закладів.

Обласні фахівці інформували присутніх про результати моніторингового візиту, а саме про особливості захворюваності на ТБ та ВІЛ-інфекцію в районі та місті, детально зупинились на ефективності проведення заходів з виявлення ТБ, ВІЛ, на якості надання і доступності медичної допомоги та на роботі по попередженню захворювань серед контактних у вогнищах туберкульозу. Окремо висвітлене питання щодо ситуації із захворюваністю на ТБ серед дитячого населення, дефектурі по випадкам дитячого ТБ та на необхідності проведення профілактичних заходів для її попередження.

Керівники соціальних служб району та міста розповіли присутнім про роботу підвідомчих установ разом з медиками щодо заходів профілактики туберкульозу, у т.ч. направлення на обстеження, проведення бесід, спільних нарад фахівців та ін.

Всі учасники «круглого столу» в ході обговорення дійшли висновку, що попередження ТБ, у т.ч. серед дітей, не лише проблема медична, а відповідальність всієї громади - і голови, і соціальних працівників, і медпрацівників.