«Телефон довіри
з питань ВІЛ/СНІД»

67-74-28

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ВІЛ/СНІД»

0 800 500 451

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ТБ»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

12 червня 2019 року – чергове засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу  

12 червня 2019 року під керівництвом в.о. голови облдержадміністрації Наталії Андріївни Романової відбулося засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу. У засіданні взяли участь начальник Управління охорони здоров’я Гармаш П.П., головний лікар обласного протитуберкульозного диспансеру, Голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради Дейкун М.П., члени обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, представники ЗМІ.

У вступному слові Н.А. Романова наголосила, що сьогодні Чернігівщина впроваджує Європейські стандарти підходу до профілактики та лікування туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу. Відповідальність за роботу по виявленню, наданню медичної допомоги покладається на фахівців лікувальних закладів всіх рівнів надання медичної допомоги. Важливою складовою у питаннях організації і проведення заходів протидії туберкульозу, ВІЛ-інфекції/СНІДу є неурядові громадські та благодійні організації .

Начальник Управління охорони здоров’я ОДА Гармаш П.П. підкреслив, що за результатами моніторингових візитів фахівців ТБ/ВІЛ служби області, всього проведено 20 виїздів, окремі питання по покращенню роботи у сфері ТБ, ВІЛ у ЦПМСД, ЦРЛ, ЦМЛ відпрацьовані, але водночас залишаються невирішеними проблеми по виявленню ТБ, ВІЛ, проведенню лікування, переадресацією, лабораторному супроводу.

Головний лікар ОПТД Дейкун М.П. ознайомив присутніх із процесом і результатами децентралізації інтегрованих послуг у сфері туберкульозу, ВІЛ – інфекції/ СНІДу, наркоманії. Довів до відома присутніх ситуацію із розбудови потенціалу системи надання послуг з ко-інфекції ТБ/ВІЛ як в облтубдиспансері так і в ЦПМСД та ЦРЛ, ЦМЛ. Представив слухачам Дорожню карту з покращення якості послуг хворим на ко-інфекцію ТБ/ВІЛ та забезпечення їх сталості в Чернігівській області на 2019 – 2023 роки.

Про вклад регіональних неурядових організацій у подолання епідемій туберкульозу та ВІЛ-інфекції\СНІДу. Про впровадження проектів «Заради життя» та "HelthLink - Чернігівська область" проінформувала голова правління БО «Чернігівська МЕРЕЖА» Мойсеєнко А.В.

Уважно слухали та активно обговорювали члени ради інформацію експерта з фтизіатрії УОЗ ОДА, завідувачки дитячим відділенням обласного протитуберкульозного диспансеру Звягельської К.Г. «Про стан профілактики, захворюваності на туберкульозу серед дитячого населення області та шляхи удосконалення роботи».

Заступник головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу Лисенко Г.В. детально ознайомила фахівців з епідситуацією щодо ВІЛ-інфекції/СНІДу та з результатами виконання обласної Цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу у 2016 – 2018 роках та завдання на 2019 рік.

Не менш актуальним було повідомлення головного спеціаліста із наркології УОЗ, завідувача диспансерного наркологічного відділення ОПНЛ Поклада Ю.В. «Про стан впровадження замісної підтримувальної терапії в області».