«Телефон довіри
з питань ВІЛ/СНІД»

67-74-28

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ВІЛ/СНІД»

0 800 500 451

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ТБ»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

21 червня 2019 року відбувся повторний моніторинговий візит до Коропського району  

21 червня 2019 року продовжуючи практику проведення моніторингових візитів до медичних закладів районів та міст з питань протидії соціально – небезпечним захворюванням (туберкульоз, ВІЛ-інфекція/СНІД), обласні фахівці вдруге завітали до ЦРЛ і Центру ПМСД Коропського району.

Метою моніторингового візиту є надання організаційно-методичної допомоги, контроль виконання заходів з питань виявлення туберкульозу та ВІЛ-інфекції; амбулаторне лікування туберкульозу та поєднаної патології туберкульоз /ВІЛ; дотримання вимог інфекційного контролю у медичних закладах.

Під час візиту було відмічено, що у районі приділяється увага розвитку медичної служби. Рекомендації попереднього візиту від 12 червня 2018 року виконані в частині облаштування майданчика та пункту збору мокротиння, оновлення маршрутів пацієнта при виявленні ТБ, ТБ/ВІЛ, відкриття сайту АРТ, проведення навчання для фахівців закладів щодо КІТ на ВІЛ, тощо.

Підготовлені аналітичні матеріали за 2018 рік та 5 місяців 2019 року свідчать, що епідемічна ситуація на ТБ та ВІЛ-інфекцію у Коропському районі лишається напруженою. Обговорено поточний стан захворюваності на туберкульоз, ВІЛ-інфекцію/СНІД та смертності від цих хвороб.

Детально проаналізована робота фахівців сімейної ланки та центральної лікарні (поліклініка, фтизіатричний кабінет, кабінет Довіра) щодо стану обстеження, виявлення випадків туберкульозу, ВІЛ-інфекції та надання вчасної і якісної медичної допомоги.

Обласні фахівці звернули увагу на необхідність більш широкого застосування у роботі сімейної ланки обстеження населення на туберкульоз методом мікроскопії мокротиння (маловартісного, але ефективного методу), дооблаштування майданчику для збору мокротиння, покращення послуг у сфері ВІЛ/СНІДу та туберкульозу, як серед представників груп найвищого ризику, так і серед всього населення. Відмітили важливість проведення належного диспансерного нагляду за пацієнтами з туберкульозом, контактними із вогнищ туберкульозу, особами з ВІЛ-позитивним статусом та здійснення лабораторного супроводу згідно встановлених термінів.

Візит відбувся за технічної підтримки Проекту «Виклик туберкульозу», який впроваджується в Україні Програмою оптимальних технологій в охороні здоров’я (РАТН).