«Телефон довіри
з питань ВІЛ/СНІД»

67-74-28

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ВІЛ/СНІД»

0 800 500 451

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ТБ»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

9 липня 2019 року у м.Чернігові відбулася семiнар-нарада на тему «Hoвi стратегії введення пацiєнтiв в АРТ в сучасних клінічних рекомендацiях. Стратегiя FastTrack «90-90-90» в Чернiгiвсъкiй областi. Подальша активна децентралiзацiя з наближення послуг за мiсцем проживання. Проблемнi питання. Шляхи покращення роботи»  

Семінар-нарада проводилася спеціалістами ДУ «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» за підтримки Міжнародного центру з питань освіти та підготовки у сфері охорони здоров’я І-ТECН для лiкарiв-iнфекцiонiстiв кабінетів «Довіра», сайтiв АРТ та лікарів відповідальних за надання допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД в районах та містах області. У нараді взяли участь генеральний директор Чернігівського обласного медичного центру соціально значущих та небезпечних хвороб М.П.Дейкун, голова Благодійної організації «Чернігівська МЕРЕЖА» Мойсеєнко А.В., фахівці Центру протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу.

У вступному слові Генеральний директор Чернігівського обласного медичного центру соціально значущих та небезпечних хвороб М.П.Дейкун наголосив на важливості та актуальності проведення даного заходу у сфері протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу. Він зазначив, що робота медичної галузі області спрямована на виконання цілей Стратегії прискореного подолання епідемії ВІЛ-інфекції Fast Track, від впровадження якої очікується зниження захворюваності та попередження нових випадків інфікування ВІЛ. Необхідно і надалі продовжувати децентралізацію інтегрованих послуг у сфері ВІЛ – інфекції/ СНІДу. Відповідальність за роботу по виявленню, наданню медичної допомоги покладається на фахівців лікувальних закладів всіх рівнів надання медичної допомоги.

Заступник головного лікаря обласного протитуберкульозного диспансеру з питань протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу Г.В. Лисенко детально ознайомила фахівців з епідемічною ситуацією щодо ВІЛ-інфекції/СНІДу, окреслила проблемні питання та шляхи покращення епідситуації в області.

Завідувачка амбулаторно-поліклінічного відділення І.Г. Тесленок проінформувала присутніх щодо основних елементів стратегії Fast Trаck. Проаналізувала роботу сайтів АРТ, своєчасність призначення АРТ та ефективність лікування.

Лікар-епідеміолог Центру з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу Куліцька Т.О. проаналізувала роботу медичних закладів області по обстеженню населення на ВІЛ та взяттю ВІЛ-інфікованих під медичний нагляд. У доповіді зазначила, що при обстеженні на ВІЛ наголос в роботі необхідно ставити на індексне тестування, тестування осіб з груп ризику та осіб, що мають клінічні прояви ВІЛ.

На нараді відзначалося, що в області все більшого розповсюдження набуває практика застосування швидких тестів, що дозволяють оперативно виявляти захворювання та розпочинати їх лікування.

Фахівці Центру громадського здоров’я ознайомили лікарів-інфекціоністів з впровадженням Європейських стандартів підходу до профілактики та лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу, зокрема, з новими стратегіями введення пацiєнтiв в АРТ в сучасних клінічних рекомендацiях, ефективністю проведення доконтактної профілактики.

Про важливість неурядових організацій у подолання епідемій ВІЛ-інфекції/СНІДу, проведення проектів «Заради життя» та «Helth Link» проінформувала голова правління БО «Чернігівська МЕРЕЖА» Анжела Мойсеєнко. Вона зазначила, що Чернігівська МЕРЕЖА забезпечує охоплення соціальними послугами з догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих осіб.