«Телефон довіри
з питань ВІЛ/СНІД»

67-74-28

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ВІЛ/СНІД»

0 800 500 451

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ТБ»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

6 - 7 серпня відбулася семiнар-нарада «Hoвi стратегії введення пацiєнтiв в АРТ в сучасних клінічних рекомендацiях. Стратегiя FastTrack «90-90-90» в Чернiгiвсъкiй областi. Подальша активна децентралiзацiя з наближення послуг за мiсцем проживання. Проблемнi питання. Шляхи покращення роботи»  

Семінар-нарада проводилася 6 – 7 серпня 2019 року спеціалістами ДУ «Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України» за підтримки Міжнародного центру з питань освіти та підготовки у сфері охорони здоров’я І-ТECН для лiкарiв-iнфекцiонiстiв кабінетів «Довіра», сайтiв АРТ та лікарів відповідальних за надання допомоги ВІЛ-інфікованим та хворим на СНІД в районах та містах області. У нараді взяли участь заступник генерального директора Чернігівського обласного медичного центру соціально значущих та небезпечних хвороб Г.В.Лисенко, голова Благодійної організації «Чернігівська МЕРЕЖА» А.В.Мойсеєнко, директор БО «Відродження нації» Н.В.Кононенко, фахівці Центру протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу.

У вступному слові заступник генерального директора Г.В.Лисенко зазначила, що робота медичної галузі області спрямована на виконанні цілей Стратегії прискореного подолання епідемії ВІЛ-інфекції Fast Track, від виконання якої очікується зниження захворюваності та попередження нових випадків інфікування ВІЛ. Необхідно і надалі продовжувати децентралізацію інтегрованих послуг у сфері ВІЛ – інфекції/ СНІДу.

Фахівці Центру громадського здоров’я Віталій Андерс та консультант Міжнародного центру з питань освіти та підготовки у сфері охорони здоров’я І-ТECН Ксенія Воронова ознайомили лікарів-інфекціоністів з впровадженням Європейських стандартів підходу до профілактики та лікування ВІЛ-інфекції/СНІДу, зокрема, з новим клінічним протоколом, затвердженим наказом МОЗ України від 05.06.2019 року №1292. Представлена інформація щодо стратегії введення пацiєнтiв в АРТ в сучасних клінічних рекомендацiях, ефективності проведення доконтактної та постконтактної профілактики ВІЛ.

Тесленок І.Г., завідувачка амбулаторно-поліклінічного відділення, у своєму виступі проаналізувала ведення форм первинної облікової документації з питань моніторингу лікування ВІЛ-інфекції, зупинилася на формуванні індикаторів ПЕПФАР своєчасності та правильності звітування,

Лкар-епідемііолог Центру з протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу Куліцька Т.О. проаналізувала роботу сайтів АРТ медичних закладів області щодо ведення Єдиної електронної системи епідеміологічного та клінічного моніторингу поширення ВІЛ-інфекції (МІС – ВІЛ), вказала на типові недоліки при внесенні інформації до реєстру.

Завідувачка лабораторії діагностики ВІЛ-інфекції Давиденко В.Ф. інформувала присутніх про обстеження населення на ВІЛ: правила забору матеріалу для обстеження, дотримання вимог при транспортуванні, занесення даних до МІС ВІЛ.

Щодо необхідності активізувати роботу з індексного тестування, зазначила у своєму виступі лікар-терапевт Откидач І.І. Вона відмітила, що найбільший відсоток інфікованості виявляється саме серед груп з ризикованою поведінкою.

Про важливість неурядових організацій у подоланні епідемії ВІЛ-інфекції/СНІДу, проведення проектів «Заради життя» та «Helth Link» проінформувала голова правління БО «Чернігівська МЕРЕЖА» А.В. Мойсеєнко та директор БО «Відродження нації» Н.В. Кононенко.

В рамках проведення семінар-наради здійснено моніторинговий візит до медичних закладів м. Прилук: Прилуцької ЦМЛ, Прилуцького наркологічного диспансерного відділення та Прилуцького шкірно-венерологічного диспансеру. За результатами візиту фахівці обговорили питання стану виконання заходів з ВІЛ/СНІДу, визначили пріоритети, окреслили проблемні питання та шляхи покращення епідеміологічної ситуації в регіоні.