«Телефон довіри
з питань ВІЛ/СНІД»

67-74-28

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ВІЛ/СНІД»

0 800 500 451

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ТБ»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

8 серпня 2019 року – черговий моніторинговий візит до Сновського району  

У серпні поточного року моніторингова група обласних фахівців ТБ/ВІЛ служби на чолі із начальником Управління охорони здоров’я Гармашем П.П. та за участю координатора Проекту "Виклик туберкульозу" Оленою Павленко відвідали лікувальні заклади Сновського району з метою оцінки виконання заходів протидії епідеміям ТБ, ВІЛ.

У ході візиту були відвідано Сновський районний Центр ПМСД та Семенівська центральна районна лікарня. Проаналізована робота фтизіатричного кабінету, кабінету «Довіра» ЦРЛ, інфекційного відділення та сімейної ланки Центру ПМСД щодо виявлення випадків туберкульозу, ВІЛ-інфекції та стану надання медичної допомоги.

Представники моніторингової групи відмітили, що керівниками ЦРЛ і ЦПМСД рекомендації попереднього візиту від 16 лютого 2018 року виконані в частині облаштування майданчика для збору мокротиння від осіб з довготривалим кашлем, відкрито і функціонує на базі кабінету Довіра Сновської ЦРЛ сайт АРТ. Проводиться профілактика ТБ особам з ВІЛ-позитивним статусом.

Обласні фахівці та керівники лікувальних закладів обговорили стан виявлення та показники захворюваності на туберкульоз, ВІЛ-інфекцію/СНІД, смертності від цих хвороб. Відмічено було як позитивні напрацювання, так і ті моменти, які потребують доопрацювання фахівцями первинної мережі і ЦРЛ по виявленню хворих з туберкульозом та ВІЛ-інфекцією, організації контрольованого лікування хворих на амбулаторному етапі, тощо.

Координатор Проекту "Виклик туберкульозу" Олена Павленко наголосила на необхідності співпраці фахівців ЦРЛ, ЦПМСД, районного відділу Чернігівського обласного лабораторного центру в питаннях проведення спільних заходів у вогнищах ТБ для попередження захворювань серед контактних.

Учасники візиту надали рекомендації щодо необхідності більш широкого застосування у роботі сімейної ланки обстеження населення на туберкульоз методом мікроскопії мокротиння (маловартісного, але ефективного методу), покращення послуг у сфері ВІЛ/СНІДу та туберкульозу, як серед представників груп найвищого ризику, так і серед всього населення. Відмітили важливість здійснення контрольованого лікування туберкульозу на амбулаторному етапі використовуючи для цього можливі і доступні моделі лікування, зручні для хворого, а також проведення належного диспансерного нагляду за пацієнтами з туберкульозом та ВІЛ. Акцентували увагу присутніх на необхідність співпраці сімейних лікарів первинної мережі та фахівців ЦРЛ з питань надання послуг населенню району у сфері ТБ/ВІЛ.

Візит відбувся за технічної підтримки Проекту «Виклик туберкульозу», який впроваджується в Україні Програмою оптимальних технологій в охороні здоров’я (РАТН).