«Телефон довіри
з питань ВІЛ/СНІД»

67-74-28

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ВІЛ/СНІД»

0 800 500 451

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ТБ»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

4-6 вересня 2019 року у Києві відбувся тренінг з посилення системи епідеміологічного нагляду за ВІЛ-інфекцією  

4-6 вересня 2019 року у Києві відбувся тренінг з посилення системи епідеміологічного нагляду за ВІЛ-інфекцією за участю представників Інституту глобальних наук про здоров'я при Каліфорнійському Університеті, Сан-Франциско (UCSF).

У тренінгу взяла участь лікар-епідеміолог центру протидії ВІЛ/СНІДу Чернігівського обласного медичного центру соціально значущих та небезпечних хвороб Куліцька Т.О.

Всі фахівці ознайомилися з сучасними методами визначення недавніх інфекцій, генотипування для виявлення кластерів передачі ВІЛ.

Нагадаємо, що відповідно до стратегії Fast-Track (ЮНЕЙДС), направленої на остаточну елімінацію ВІЛ/СНІДу у всьому світі за рахунок впровадження прогресивних підходів до профілактики ВІЛ, доступу до лікування, підтримки пацієнтів та інформування населення мають бути виконані цілі «90-90-90»: 90% ЛЖВ повинні знати про свій ВІЛ-статус; 90% людей, які знають про свій позитивний ВІЛ-статус, мають отримувати лікування; 90% людей, які лікуються, повинні мати вірусне навантаження, що не визначається.

Захід було проведено в рамках проекту SILab «Підтримка системи епідеміологічного нагляду за ВІЛ і системи управління/поліпшення якості лабораторій МОЗ України, покращення використання стратегічної інформації та розбудова потенціалу громадської охорони здоров'я в рамках Надзвичайної ініціативи Президента США з надання допомоги у боротьбі з ВІЛ/СНІД (PEPFAR)», за фінансування Центрів контролю та профілактики захворювань США (CDC).

Покращення системи епіднагляду за ВІЛ дозволить ефективніше виявляти ВІЛ-позитивних людей та надавати їм своєчасну допомогу, а отже зупинити поширення ВІЛ. Підвищення кваліфікації спеціалістів — важливий крок у розвитку всієї системи.