«Телефон довіри
з питань ВІЛ/СНІД»

67-74-28

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ВІЛ/СНІД»

0 800 500 451

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ТБ»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

10 вересня 2019 року відбувся моніторинговий візит до Варвинського району  

Під час чергового моніторингового візиту до медичних закладів Варвинського району, який відбувся 10 вересня 2019 року, на чолі із начальником Управління охорони здоров’я Гармашем П.П. та головою постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради, генеральним директором Чернігівського обласного медичного центру соціально значущих та небезпечних хвороб Дейкуном М.П., обласні фахівці ознайомилася із станом справ у сфері протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції\СНІДу у районі.

Під час візиту було відмічено, що у районі приділяється увага розвитку медичної служби. Рекомендації попереднього візиту від 27 липня 2018 року виконані в частині облаштування окремих для кожного закладу майданчиків для збору мокротиння, придбання ємностей для збору мокротиння з метою дослідження на туберкульоз. На базі кабінету «Довіра» ЦРЛ відкрито сайт АРТ, навчено з основ АРТ лікаря-інфекціоніста. Станом на 01.08.2019 року ліки на сайті отримують 34 мешканці району. Забезпечено 100% доведення результатів обстеження на ВІЛ. У ЦРЛ закуплені швидкі тести для тестування на ВІЛ.

Підготовлені аналітичні матеріали за 6 місяців 2019 року свідчать, що епідемічна ситуація на ТБ та ВІЛ-інфекцію у Варвинському районі лишається напруженою. Обговорено поточний стан захворюваності на туберкульоз, ВІЛ-інфекцію/СНІД та смертності від цих хвороб.

Детально проаналізована робота фахівців сімейної ланки та центральної лікарні (поліклініка, фтизіатричний кабінет, кабінет Довіра) щодо стану обстеження, виявлення випадків туберкульозу, ВІЛ-інфекції та надання вчасної і якісної медичної допомоги.

Обласні фахівці звернули увагу на необхідність більш широкого застосування у роботі сімейної ланки обстеження населення на туберкульоз методом мікроскопії мокротиння (маловартісного, але ефективного методу виявлення ТБ), а також надання з ініціативи медпрацівників послуги щодо КіТ на ВІЛ як всьому населенню так і особам з груп ризику. Відмітили важливість проведення належного диспансерного нагляду за пацієнтами з туберкульозом, контактними із вогнищ туберкульозу, особами з ВІЛ-позитивним статусом та здійснення лабораторного супроводу згідно встановлених термінів.

Візит відбувся за технічної підтримки Проекту «Виклик туберкульозу», який впроваджується в Україні Програмою оптимальних технологій в охороні здоров’я (РАТН).