«Телефон довіри
з питань ВІЛ/СНІД»

67-74-28

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ВІЛ/СНІД»

0 800 500 451

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ТБ»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

11 вересня 2019 року – засідання круглого столу «Результати реалізації заходів протидії ТБ/ВІЛ у рамках компоненту PEPFAR проекту «Challenge TB» в Чернігівській області. Використання кращих практик, визначення невідкладних заходів та шляхів подальшої ефективної координації дій в регіоні для подолання епідемій»  

Про результати реалізації заходів протидії ТБ/ВІЛ в рамках компоненту PEPFAR проекту «Challenge TB», який розпочав свою діяльність в області у лютому 2018 року, про необхідність ефективної міжсекторальної співпраці на всіх рівнях надання медичної допомоги щодо виявлення та ведення випадків з ко-інфекцією ТБ/ВІЛ, ці та інші питання обговорювались на засіданні круглого столу 11 вересня 2019 року у м.Чернігові. Захід відкрив начальник Управління охорони здоров’я Гармаш П.П., який зупинився на питаннях подальшого реформування медичної галузі, необхідності покращення якості надання комплексних, інтегрованих медичних послуг, орієнтованих на потреби всіх пацієнтів, у т.ч. хворих на туберкульоз та ВІЛ-інфекцію.

Генеральний директор Чернігівського обласного медичного центру соціально значущих та небезпечних хвороб, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради М.П. Дейкун презентував інформацію про хід реорганізації обласного протитуберкульозного закладу. Було наголошено, що зміни, які відбуваються, є новою платформою для покращення якості послуг по виявленню, діагностиці, лікуванню, обстеженню та по наданню соціальної, юридичної та ін. допомоги пацієнтам з ТБ, ВІЛ, ко-інфекцією ТБ/ВІЛ.

На досягненнях, бар’єрах на шляху впровадження заходів з протидії ко-інфекції ТБ/ВІЛ в Чернігівській області зупинилась О. Павленко, координатор проекту Challenge TB, PATH. Також були надані рекомендації щодо покращання якості ведення випадків з ко-інфекцією ТБ/ВІЛ на рівні регіону.

Детально розповіла про результати реалізації заходів компоненту PEPFAR проекту «Challenge TB» в Чернігівський області, досягнення та прогалини, подальші плани забезпечення сталості послуг на регіональному рівні заступник генерального директора Чернігівського обласного медичного центру соціально значущих та небезпечних хвороб Товчига Н.В. Присутнім фахівцям для обговорення була представлена «Дорожня карта із покращення якості послуг хворим на ТБ/ВІЛ і забезпечення їх сталості на обласному рівні».

Для районних фахівців рекомендації щодо покращання якості ведення випадків МРТБ/ВІЛ із застосуванням режимів лікування з новими протитуберкульозними препаратами та ведення випадків ко-інфекції ТБ/ВІЛ в амбулаторних умовах надав завідувач фтизіатричного відділення обласного ПТЗ Мацко Д.Ю.

З планом подальшої ефективної роботи новостворених сайтів АРТ щодо забезпечення доступу хворих на ТБ/ВІЛ до АРТ за місцем проживання ознайомила лікарів інфекціоністів і фтизіатрів районів, міст області Тесленок І.Г., завідувачка амбулаторно-поліклінічного відділення центру протидії ВІЛ-інфекції/СНІДу. Учасники круглого столу розглянули і обговорили ведення окремих клінічних випадків пацієнтів з ко-інфекцією ТБ/ВІЛ.

Алгоритм використання LF- LAM тестів для діагностики туберкульозу у ЛЖВ був представлений Лисенко Г.В., заступником генерального директора КНП «Чернігівський обласний медичний центр соціально-значущих та небезпечних хвороб» з інтегрованих послуг. Дана методика дає можливість виявити туберкульоз у ВІЛ-інфікованих осіб на ранніх стадіях.

Результати моніторингу заходів протидії ВІЛ, ТБ, стан епідеміологічної ситуації, обласні фахівці та фахівці районів, міст відзначили, що співпраця з Проектом «Виклик туберкульозу», який впроваджується в Україні Програмою оптимальних технологій в охороні здоров’я, сприяли покращенню організації надання комплексних, інтегрованих якісних медичних послуг, орієнтованих на потреби пацієнтів, хворих на ко-інфекцію ТБ/ВІЛ, підвищенню ефективності лікування та зменшення смертності від ко-інфекції ТБ/ВІЛ.

Участь у заході взяли районні фтизіатри, інфекціоністи, лікарі кабінетів Довіра ЦРЛ, ЦМЛ, лікарі Чернігівського обласного медичного центру соціально-значущих та небезпечних хвороб, представники неурядових організацій.

Захід відбувся за технічної підтримки Проекту «Виклик туберкульозу», який впроваджується в Україні Програмою оптимальних технологій в охороні здоров’я (РАТН).