«Телефон довіри
з питань ВІЛ/СНІД»

67-74-28

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ВІЛ/СНІД»

0 800 500 451

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ТБ»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

17 – 18 вересня 2019 року - участь представників області у засіданні круглого столу «Обмін досвідом щодо організації надання комплексних, інтегрованих якісних медичних послуг, орієнтованих на потреби пацієнтів, хворим на ко-інфекцію ТБ/ВІЛ в рамках реалізації компоненту PEPFAR проекту «Виклик ТБ»  

В обговоренні досягнень, бар’єрів на шляху впровадження заходів з протидії ко-інфекції ТБ/ВІЛ у 8 пілотних регіонах PEPFAR проекту «Виклик ТБ» взяли участь 17 – 18 вересня у м. Одеса начальник Управління охорони здоров’я П.П. Гармаш, генеральний директор Чернігівського обласного медичного центру соціально значущих та небезпечних хвороб, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради М.П. Дейкун та фахівці протитуберкульозної служби. Відкрила захід, представила цілі та завдання круглого столу Голова представництва РАТН в Україні Катерина Гамазіна. Коротко зупинилась на підсумках роботи Проекту та планах на майбутнє.

Рекомендації по впровадженню змін, що запроваджуються в умовах реформи охорони здоров’я, щодо ведення випадку ко-інфекції ТБ/ВІЛ надав присутнім головний фахівець відділу координації програм лікування ТБ Центру громадського здоров’я МОЗ України Ю.Варченко.

Кожна область, що задіяна в Проекті (Донецька, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська, Чернігівська, Херсонська), представила результати реалізації заходів протидії ко-інфекції ТБ/ВІЛ в рамках компоненту PEPFAR проекту «Виклик ТБ». Після презентацій областей тривало обговорення слабких і сильних сторін діяльності щодо організації надання комплексних, інтегрованих якісних медичних послуг, орієнтованих на потреби пацієнтів, хворих на ко-інфекцію ТБ/ВІЛ.

Завдяки діяльності проекту (1,5 року) в області відбулося об’єднання ТБ/ВІЛ служб, значно покращилось охоплення пацієнтів з ТБ тестуванням на ВІЛ не лише у обласному протитуберкульозному закладі а і у Центрах ПМСД, ЦРЛ, також це стосується і призначення АРТ. Скорочено терміни отримання результатів послуги КіТ на ВІЛ та призначення АРТ. Моніторинговими візитами охоплені майже всі райони та міста області. Відкрито сайти АРТ у 22 районах та 3 містах області.

Чернігівська область залишається в планах на майбутнє Проекту «Виклик туберкульозу», який впроваджується в Україні Програмою оптимальних технологій в охороні здоров’я (РАТН).