«Телефон довіри
з питань ВІЛ/СНІД»

67-74-28

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ВІЛ/СНІД»

0 800 500 451

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ТБ»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

26 вересня 2019 року – тренінг для фахівців первинного та вторинного рівня надання медичної допомоги щодо впровадження молекулярно-генетичного методу виявлення ТБ  

Для виконання програми Глобального фонду для боротьби із СНІДом, туберкульозом та малярією «Прискорити темпи зменшення рівня захворюваності на туберкульоз та ВІЛ за рахунок забезпечення загального доступу до своєчасної та якісної діагностики і лікування туберкульозу, шляхом розширення доказової медичної профілактики, діагностики та лікування ВІЛ та створення стійкої та життєздатної системи охорони здоров’я» 26.09.2019 року у м. Чернігів з ініціативи Центру громадського здоров’я МОЗ України був проведений одноденний тренінг з впровадження молекулярно-генетичного методу виявлення ТБ.

Питання що розглядались:

«Сучасні виклики, епідеміологічна ситуація з туберкульозу в Чернігівській області»

«Переваги молекулярно-генетичного дослідження з використанням системи Gene-Xpert перед бактеріоскопічним дослідженням мокротиння»

«Впровадження системи Gene-Xpert на первинному та вторинному рівні. Алгоритм діагностики ТБ з використанням системи Gene-Xpert»

«Зміни до клінічних маршрутів пацієнтів, враховуючи молекулярно-генетичні методи діагностики ТБ на первинному рівні надання медичної допомоги хворим на ТБ».

«Організація діагностики та лікування ТБ на амбулаторному етапі з урахування вимог інфекційного контролю».

Навчання проводились для фахівців первинного та вторинного рівня надання медичної допомоги у Чернігівській області.