«Телефон довіри
з питань ВІЛ/СНІД»

67-74-28

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ВІЛ/СНІД»

0 800 500 451

«Телефон безкоштовної
гарячої лінії
з питань ТБ»

0 800 503 080 

Головна arrow Новини

25 жовтня та 1 листопада – тренінги для сімейних лікарів з питань виявлення та лікування пацієнтів з ТБ  

З ініціативи адміністрації Чернігівського обласного медичного центру соціально-значущих та небезпечних хвороб, голови правління БО «Чернігівська МЕРЕЖА» на базі регіонального медичного ресурсного центру для фахівців районних та міських Центрів ПМСД розпочато курс обласних одноденних тренінгів: «Діагностика, лікування та супровід пацієнтів з ТБ. Попередження стигми та дискримінації пацієнтів з ТБ в медичних закладах».

Мета навчання підвищити рівень надання медичної допомоги хворим на ТБ на первинній ланці; змінити ставлення медичних працівників до людей, які хворіють на ТБ та осіб уразливих до інфікування ТБ, для надання якісних послуг та зниження стигматизації та дискримінації в закладах охорони здоров’я, пов’язаної з ТБ.

Захід 25.10.2019 року відкрив генеральний директор Чернігівського обласного медичного центру соціально-значущих та небезпечних хвороб, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та у справах учасників АТО Чернігівської обласної ради М.П. Дейкун, який звернув увагу присутніх на шляхи протидії епідеміям туберкульозу та ВІЛ/СНІДу в умовах реформування галузі. Зокрема, мова йшла про виконання Стратегії протидії ВІЛ «90-90-90» до 2020 року та проект Стратегії розвитку системи протитуберкульозної медичної допомоги.

Інформацію для слухачів презентували тренери кандидат медичних наук, експерт з фтизіатрії УОЗ ОДА, лікар вищої категорії з фтизіатрії та організації охорони здоров’я Я.В. Вольський та Голова правління БО «Чернігівська МЕРЕЖА» А.В. Мойсеєнко.

Я.В. Вольський нагадав присутнім про історію відкриття збудника ТБ, ознайомив з нормами законодавства у сфері протидії ТБ та зі станом епідемії ТБ та ВІЛ в області, Україні, світі. Визначив поняття «стигма» і проаналізував причини її виникнення, а також були розглянуті інші питання стосовно ТБ.

Можливості усунення прогалин та покращення якості надання послуг у сфері протидії ТБ та ВІЛ обговорили під час практичних занять, після чого тривало активне обговорення проблем і напрацювань.

Учасники тренінгу закріпили знання уже відомі для них та розібралися з новими питаннями і визначеннями.